Zwolnili Cie z pracy? Sprawdź, jak przetrwać okres poszukiwania nowej pracy

Niniejszy artykuł pod tytułem Tarot dla początkujących – co powinieneś wiedzieć o stawianiu kart nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Tarot dla początkujących – co powinieneś wiedzieć o stawianiu kart należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Nikt nie lubi samej czynności poszukiwania pracy. Miliony wysłanych CV, nieustanny stres i zmarnowanych kilkadziesiąt godzin na rozmowy kwalifikacyjne. Jak przetrwać i nie dać się zwariować w okresie poszukiwania nowej pracy?

Weź głęboki oddech – praca to nie wszystko

Najlepiej rozdziel poszukiwanie pracy na jej szukanie, jak i na sam odpoczynek od tych poszukiwań. Ciągłe myślenie o podjęciu zatrudnienia może zdołować każdego człowieka i obniżyć poziom jego wartości. Zauważ, że nikt nie lubi desperatów…a, każdy pracodawca wyczuję taką osobę na odległość. Szukaj pracy, ale tym samym pozwalaj sobie na rozwijanie swojego hobby albo zajmij się rzeczami, o które trzeba było dawno już zadbać, jak np. zepsuty kran czy nie przeczytana książka.

Porażki w poszukiwaniu nowej pracy – bądź na nie odporny

Nie raz i nie dwa firmy mogą odmówić współpracy z Tobą. Powodem mogą być nieodpowiednie kwalifikacje, stres na rozmowie, znalezienie lepszych kandydatów na to samo miejsce lub zakończenie rekrutacji przed czasem. Mimo to trzeba myśleć pozytywnie i wierzyć, że poszukiwania nowej pracy w końcu zaowocują.

CV – może być powodem twoich niepowodzeń

Zdjęcie z imprezy czy zastosowanie kilku czcionek w CV są tak oczywistymi błędami, o których raczej nie trzeba już wspominać. Wiele osób natomiast pisze tylko jedno CV, umieszczając tam całe zdobyte doświadczenie i umiejętności w ciągu całego życia. Wbrew pozorom nie jest ono pożądane ze względu na brak czytelności i powiązania ze stanowiskiem, na które aplikujemy. Po co rekruterowi informacja, że 15 lat temu dorabialiśmy w liceum jako kelnerka, skoro ubiegamy się o pracę w banku? Masz dużo czasu więc zadbaj o to, aby za każdym razem przygotować nowy dokument, zanim wyślesz go do kolejnej firmy.

3 pomysły na nagłe zwolnienie z pracy

  • Całe życie twoja praca była raczej siedząca? Na czas poszukiwań docelowej pracy, warto spróbować pracy fizycznej, którą o wiele szybciej dostaniesz.
  • Spróbuj swoich sił jako freelancer. Jeśli posiadasz konkretne umiejętności, możesz wykonywać zlecenia dla pojedynczych klientów np. tworzenie grafiki.
  • Ubezpieczenie na wypadek utraty czasy. Nie jest to zbyt tanie, ale jeśli nie potrafisz odłożyć pieniędzy na czarną godzinę to będzie dobry pomysł.