Gwizdanie na palcach może służyć jako przywołanie czyjejś uwagi i nie koniecznie akurat przechodzącej, piękniej pani. W tym poradniku dowiesz się jak gwizdać na palcach i nauczyć się tego całkowicie od podstaw!
Gwizdać każdy może – czy to za pomocą samych ust, palców czy… Gwizdka.
Gwizdanie to bardzo prosty sposób wyrażania emocji, szczególnie podczas wydarzeń sportowych, koncertów czy innego typu występów. Jego wydźwięk może być różny, zarówno pozytywny jak i negatywny, wszystko zależy od kontekstu. Gwizdanie jest również bardzo często wykonywane podczas tresury zwierząt lub stereotypowo do przywoływania taksówek, choć raczej to mało skuteczna metoda. Gwizdanie to także część wielu piosenek, a świetnym tego przykładem jest znana z filmu Monty Pythona „Always Look On the Bright Side of Life”.
Chociaż samo gwizdanie nie należy do najbardziej eleganckich zachowań i wykorzystywanie go do zaczepiania lub podrywania kobiet może być traktowane jako obraza, to jednak jest to sztuczka, którą każdy z nas chciał opanować w swoim dzieciństwie. Jeżeli do dzisiaj nie nauczyłeś lub nie nauczyłaś się jak gwizdać na palcach, pokażę Ci jak krok po kroku tego dokonać.
Gwizdanie jest bardzo proste, nie potrzebujemy do niego właściwie niczego poza naszym własnym ciałem. Mimo to, zdecydowana większość ludzi nie potrafi gwizdać bądź robi to cicho i nie zawsze im to wychodzi. Zaraz dowiesz się jak gwizdać na palcach oraz jak gwizdać bez palców.
Gwizdanie nie jest trudne, każdy z nas potrafi zagwizdać jakkolwiek i z różnym efektem, jednak jest możliwe i nie wymaga specjalnych umiejętności, jednak gwizdanie na palcach to nieco trudniejsza wersja, która już wymaga nieco więcej wysiłku oraz pracy. Gwizdanie na palcach jest głośniejsze i bardziej przydatne, jeśli chcemy zwrócić czyjąś uwagę na nas bądź po prosty wyrazić swoje zadowolenie lub rozgoryczenie podczas meczu czy koncertu. Poniżej znajduje się kilka porad na skuteczne gwizdanie na palcach.
Postępuj teraz zgodnie z poniższą instrukcją, a nauczysz się gwizdaniach na palcach szybciej niż myślisz.
Do tej czynności potrzebujesz wolnych rąk. Złóż opuszki swoich palców: wskazującego i kciuka tak, aby tworzy trójkąt, stykając się ze sobą w stronę ust.
Teraz zwilż delikatnie językiem swoje usta, aby spotęgować siłę gwizdania.
Ustaw język w pozycji do podniebienia, a złączone wcześniej palce przysuń do jego dolnej części wysuniętej w stronę ust.
Teraz zamknij swoje usta pozostawiając w nich wciąż złączone palce przylegające do języka.
Zacznij teraz wydmuchiwać silny strumień powietrza. Jeżeli słyszysz jedynie szum powietrza – spróbuj zmienić położenie palców, wyżej lub niżej względem języka. Po chwili szum zamieni się w świst, a świst w gwizd.
Wciąż nie udało Ci się gwizdanie na palcach? Postaraj się ponownie zwilżyć usta i palce oraz napiąć dolną wargę ust. Jeżeli to nie pomaga, dociśnij mocniej końce palców oraz postaraj się dać z siebie więcej mocy!
Kiedy wiemy już jak gwizdać na palcach, warto dowiedzieć się również jak gwizdać palcami. Mimo, iż wydaje się, że jest to ten sam rodzaj gwizdania, to jednak to następuje tu pewna modyfikacja.
Złącz palec wskazujący i kciuk w kształt „ok”, a następnie zwilż swoje usta. Teraz złączone palce przybliż do języka lekko wyciągniętego ku górze i wepchnij je do środka buzi. Zamknij usta zostawiając delikatny otwór pomiędzy dolną, a górną wargą i z całej siły wydmuchuj powietrze z płuc. Usłyszysz teraz piękny dźwięk gwizdania! Jest to metoda dawniej bardzo popularna, obecnie ta rzadziej wybierana, jednak ciągle tak samo dobra i skuteczna.
Jeśli opanujesz już oba sposoby, możesz śmiało eksperymentować z doborem innych placów lub ich ułożeniem. Jeśli wygodniej jest gwizdać ci za pomogą dwóch małych placów, spróbuj ich użyć. Zachowaj wszystkie zasady, które obowiązywały w przypadku kciuka oraz palca wskazującego.
Możesz również spróbować ponieść wysokość dźwięku gwizdania lub go obniżyć. Pokaż innym jak gwizdać palcami, taka umiejętność często wywołuje ciekawość i zainteresowanie innych, szczególnie podczas trwania meczu.
Jeśli jednak chcemy zagwizdać na naszego psa lub pogwizdać sobie przy muzyce, warto wybrać tą prostszą opcję. Dowiedz się jak gwizdać bez palców, tak aby wydobyć z siebie ładny i melodyjny dźwięk.
Aby zacząć gwizdać wystarczy zwilżyć usta, ułożyć je w dzióbek i wciągnąć powietrze. Rola języka jest bardzo istotna, ważne, żeby nie dotykał on podniebienia oraz po prostu był rozluźniony. Efekt takiego gwizdania może nas zaskoczyć – będzie ono naprawdę głośne i długie.
Inną metodą na gwizdanie bez palców jest ułożenie ust w lekki dzióbek oraz ustawienie języka, tak aby nie dotykał podniebieniu a lekko stykał się z przednimi dolnymi zębami. Następnie należy dmuchnąć i sprawdzić czy ten sposób działa. Jeśli nam nie wychodzi, warto sprawdzić ułożenie języka i po prostu ćwiczyć. Za kolejnym razem na pewno pójdzie nam dużo lepiej i sprawniej.
Istnieje jeszcze jeden sposób na gwizdanie. Polega on na podciąganiu ust opierając je o zęby, tak aby je przysłonić. Wystarczy rozpłaszczyć język i położyć go na podniebieniu, tak aby nie dotykał dolnych zębów. Wydmuchując powietrze, skieruj je w kierunku dolnych zębów. Dzięki temu powinniśmy uzyskać dźwięk gwizdania. Ta technika nie jest prosta, wymaga praktyki i wymuszenia nienaturalnej pozycji dla języka. Nie jest to proste, jednak nie oznacza, że jest niemożliwe do wykonania. Pamiętaj, praktyka czyni mistrza.
Gwizdanie naprawdę nie jest trudne, jest to umiejętność, którą posiąść może naprawdę każdy z nas. Sprawdź jak nauczyć się gwizdać i ciesz się nową sztuczką.
Żeby gwizdać wystarczy w odpowiedni sposób wciągnąć powietrze lub po prostu je wydmuchać. Wystarczy odpowiednie ułożenie ust, chęci oraz czas – za pierwszym razem może nam się nie udać, jednak nie zrażajmy się do tego. Żeby nauczyć się gwizdać, warto uzbroić się w cierpliwość oraz coś do picia. Odpowiednie nawilżenie ust jest tutaj niemal kluczowe.
Jeśli jednak uznasz, że to absolutnie nie dla ciebie, możesz użyć gwizdka, jednak pamiętaj, że efekt będzie dużo ostrzejszy i zdecydowanie bardziej irytujący!