Instagram – jak usunąć konto

Niniejszy artykuł pod tytułem Tarot dla początkujących – co powinieneś wiedzieć o stawianiu kart nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Tarot dla początkujących – co powinieneś wiedzieć o stawianiu kart należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Posiadanie konta na serwisie Instagram nie jest aż tak popularne, jak profil na Facebooku. Jednak ten pierwszy portal to dosłownie wylęgarnia modelek, „influencerek” czy innych fit kobiet, które zarabiają na sprzedawaniu każdego aspektu swojego prywatnego życia

Wiele młodych dziewczyn je naśladuje, co czasem jest pozytywne, jednak bardzo próżne. Część osób głównie dlatego, że Instagram kieruje się swoją polityka funkcjonowania chce zrezygnować z bycia częścią tej społeczności. Jak usunąć konto z Instagrama? To bardzo szybki i prosty zabieg.

Konto można wyłączyć tymczasowo

W momencie wielkiej frustracji i oburzenia można się obrazić na cały świat. Chcieć zniknąć ze wszystkich mediów społecznościowych, zaszyć się w swoim pokoju pod kołdrą i odciąć się od świata. Po kilkudniowej refleksji często brakuje mediów społecznościowych. Usunąć konto z Instagrama jest łatwo, jednak jak je przywrócić? Serwis wprowadził możliwość zawieszenia swojej obecności w sieci i wyłączenia swojego konta tymczasowo.

Aby wyłączyć konto tymczasowo na Instagramie należy wykonać kilka ruchów. Przede wszystkim konieczne jest zalogowanie się do swojego profilu. Następnie z głównej ściany trzeba kliknąć na małą ikonkę człowieczka w dolnym pasku. Wtedy pojawia się tylko profil właściciela konta.

Kolejnym krokiem będzie kliknięcie przycisku Edytuj profil. W wyszczególnionych na dole opcjach należy wybrać tymczasowe wyłączenie konta. Trzeba będzie podać także powód swojego działania.

Jak usunąć Instagrama?

Aby usunąć konto z Instagrama potrzeba już trochę więcej zachodu. Przede wszystkim należy przenieść się pod konkretny link, za pomocą którego tylko i wyłącznie da się usunąć Instagrama na stałe. Konieczne będzie zalogowanie się na swoje konto i podanie powodu, dla którego w tym momencie chce się usunąć profil.

Takim właśnie sposobem można usunąć Instagrma. Jak wiadomo, w sieci nic nie ginie. Jeżeli dane zdjęcie zostało zapisane, w jakiś sposób może krążyć po sieci. Decydując się na taki krok, traci się wszystkie swoje zdjęcia no i oczywiście grono obserwatorów. Jeżeli taka decyzja nie została jeszcze dobrze przemyślana, warto wyłączyć konto tymczasowo. Jeśli przez kilka tygodni lub miesięcy nie będzie się miało ochoty na buszowanie po Instagramie, śmiało można trwale pożegnać się z dotychczasowym kontem.

Zobacz także poradnik: jak usunąć konto na Instagram.