Jak powinna wyglądać pielęgnacja twarzy?

Niniejszy artykuł pod tytułem Tarot dla początkujących – co powinieneś wiedzieć o stawianiu kart nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Tarot dla początkujących – co powinieneś wiedzieć o stawianiu kart należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Codzienna pielęgnacja twarzy może różnić się w zależności od typu cery. Prawidłowa pielęgnacja twarzy ma jednak kilka uniwersalnych zasad i etapów. Zobacz, jak powinna wyglądać pielęgnacja twarzy.

Oczyszczanie

Pierwszym i nieodzownym etapem dobrej pielęgnacji twarzy jest jej dokładne oczyszczenie. Oprócz usunięcia makijażu, bo to przecież oczywiste musimy pozbyć się martwego naskórka, kurzu, sebum i codziennego brudu. Najpierw usuń makijaż za pomocą płynu micelarnego lub olejku, a następnie należy umyć buzię żelem do mycia czy pianką. Sama woda nie wystarczy! Nie zmyje ona nam pozostałości po makijażu czy sebum. Jeśli nie chcesz mieć zapchanych porów i niespodzianek w postaci pryszczy zmywaj płyn micelarny i olejek kosmetykami takimi jak żel.

Przeczytaj także poradnik: https://wenablog.pl/yope-kwiat-lipy-czyli-jak-nawilzyc-bardzo-sucha-skore-i-zadbac-o-srodowisko.

Odżywanie czyli czas na serum

Po dokładnym demakijażu i umyciu twarzy każda cera zasługuje na zastrzyk witaminowy. Warto użyć kosmetyku, który będzie miał w składzie substancje aktywne. Takim preparatem zdecydowanie jest serum. W zależności od potrzeb Twojej skóry możesz użyć serum nawilżającego, regenerującego czyli z zawartością kwasów, które świetnie wpływają na kondycję cery. Jeśli masz przebarwienia i chcesz rozświetlić skórę świetnie sprawdzi się tutaj serum z witaminą C.

Nie pomijaj tego etapu – krem do twarzy

Kluczowym aspektem w pielęgnacji twarzy jest jej nawilżanie czyli używanie kremu. Na rynku można znaleźć wiele różnych opcji, ale najważniejsze to to, aby miał jak najwięcej składników, które wpłyną na nawilżenie cery. Warto skupić się na tych kosmetykach, które mają naturalne składniki. Oprócz kremu codziennie powinno używać się, także kremów SPF. Chronią one naszą twarz przed szkodliwym działaniem promieni UV. Co ciekawe promienie słoneczne wpływają na pojawianie się zaskórników. Kremy z filtrem powinny być używane przez cały rok, nie tylko w wakacje.

A co z kremem pod oczy? Nie jest to niezbędny kosmetyk, który musisz posiadać. Jest to zdecydowanie opcjonalne. Krem do twarzy możesz używać, również POD OCZY! Nie nakładaj go na oczy tylko przynajmniej 1 cm od linii rzęs.

Złuszczanie naskórka

Nie jest to krok, który wykonuje się codziennie, ale też jest bardzo ważny w pielęgnacji twarzy. Regularne złuszczanie czyli przynajmniej 2 razy w tygodniu  powoduje pozbycie się martwego naskórka i odblokowanie porów z zalegającego sebum i brudu. Do złuszczania rekomendujemy używać peeling enzymatyczny, który nie będzie naruszał warstwy lipidowej skóry.