Co zrobić, aby tatuaż nie bolał?

Niniejszy artykuł pod tytułem Tarot dla początkujących – co powinieneś wiedzieć o stawianiu kart nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Tarot dla początkujących – co powinieneś wiedzieć o stawianiu kart należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Czeka Cię wizyta u tatuatora, ale boisz się bólu przy robieniu tatuażu? Chcesz wiedzieć jak zminimalizować ból? Przeczytaj ten poradnik, a na pewno ta wizyta przebiegnie lekko.

Co zrobić, aby tatuaż nie bolał? 7 najważniejszych zasad

Jeśli chcesz uniknąć bólu przy tatuowaniu możesz zastosować się do poniższych wskazówek. Sprawdź, co musisz zrobić!

Najedz się – przede wszystkim w dniu, w którym tatuator będzie Ci wykonywał tatuaż zjedz porządny posiłek.  Twój organizm będzie potrzebował glukozy, więc możesz do swojego jedzenia dodać coś więcej bądź zwiększyć porcję. Stres, emocje i wysiłek w tym dniu są męczące dla organizmu. Potrzebuje więc on więcej kalorii.

Wyśpij się – zdecydowanie nie zarywaj nocy. Będziesz potrzebować dużo energii więc prześpij przynajmniej te 8 godzin.

Wypij dużo wody – nawodnij swój organizm nawet kilka dni przed udaniem się do salonu tatuażu. Woda pozwoli na lepsze przystosowanie się tuszu pod skórę,a także przyspieszy prace i będzie miała wpływ na lepsze gojenie się.

Nie pij alkoholu i napojów z kofeiną – alkohol rozcieńcza krew co spowoduje obfite krwawienie, a wyniku tego tatuażysta będzie miał utrudnienia, a nawet może zrezygnować z wykonania tatuażu. Tak samo działa kawa oraz energetyki.

Róbcie sobie przerwy – pogadaj z tatuażystą i poproś o małe, krótkie przerwy. Pozwoli Ci to na wzięcie oddechu, a nawet zjedzenie małej przekąski, dzięki której nabierzesz siły na dalszą pracę.

Rozmawiaj – rozmowa z tatuażystą może odciągnąć twoje myśli od odczuwania bólu. Podejmuj tematy, o których chcesz pogawędzić. Możesz też zabrać kogoś ze sobą, jednak najpierw zapytaj o to swojego tatuażystę.

Poproś o znieczulenie – tatuażyści mogą podać Ci znieczulenie, które złagodzi odczuwany ból. Jedna nie każdy się na to zgadza…musisz o tym pamiętać przy wybieraniu konkretnego studia tatuażu. Skóra po takich preparatach jest mniej sprężysta i zdrętwiała, a artysta wykonujący dziarę nie ponosi odpowiedzialności jak dzieło będzie się goić po podaniu znieczulenia.

Pamiętaj, jednak, że odczuwanie bólu zależy od osoby. Każdy ma inny próg bólu. Jedna osoba może niczego nie czuć, a druga będzie skręcać się na fotelu i zanosić płaczem. Choć zależy to od uwarunkowań fizycznych i psychiczny danej osoby warto zastosować nasze powyższe porady.