Darmowy blog WordPress – jak go założyć?

Niniejszy artykuł pod tytułem Tarot dla początkujących – co powinieneś wiedzieć o stawianiu kart nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Tarot dla początkujących – co powinieneś wiedzieć o stawianiu kart należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Mimo  że z WordPress korzysta się obecnie najczęściej do tworzenia stron internetowych, warto pamiętać o tym, że pierwotnie, platforma ta miała służyć do kreowania blogów. Jak założyć darmowy blog WordPress? Podpowiadamy w niniejszym artykule!

Darmowy blog WordPress – od czego zacząć?

Darmowy blog WordPress to najlepsza opcja dla osób, które chcą publikować różnego rodzaju treści – zdjęcia oraz teksty, na łamach Internetu. Dzięki temu, że na blogu WordPress można zainstalować wiele różnych wtyczek, stworzona przez nas strona może się ciągle rozwijać. Z czasem darmowy blog WordPress może się przerodzić nawet w źródło zarobku!

Od czego zacząć tworzenie bloga WordPress? Najważniejsze kroki to:

  • odwiedzenie oficjalnej strony platformy CMS – wordpress.com,
  • założenie konta WordPress (po kliknięciu w przycisk Get Started),
  • określenie rodzaju strony, tematyki, adresu oraz nazwy bloga,
  • potwierdzenie adresu e-mail podanego podczas rejestracji,
  • konfiguracja bloga (wybór ustawień ogólnych, ustawień pisania, ustawień czytania, dyskusji, mediów, prywatności, a także bezpośrednich odnośników zgodnie z preferencjami).

Darmowy blog WordPress – motywy WordPress

Gdy już pobraliśmy, zainstalowaliśmy i skonfigurowaliśmy platformę WordPress zgodnie z potrzebami, kolejny krok to wybranie odpowiedniego motywu WordPress. Warto uzależnić wybór motywu WordPress nie od wyglądu a od jego… użyteczności. Darmowe szablony WordPress, które możemy z ręką na sercu polecić, nawet początkującym użytkownikom to Make, Hestia, Phlox, Astrid oraz Sydney. Te motywy WordPress mają bardzo wysokie oceny użytkowników, nie bez powodu!

Przeczytaj także ten poradnik: https://siriuspro.pl/hosting-wordpress.

Darmowy blog WordPress – wtyczki

Jak już wspomnieliśmy w porównaniu z innymi platformami dla blogerów, WordPress wyróżnia się ogromem różnych wtyczek. Możemy je znaleźć w oficjalnym repozytorium WordPress. Które z nich wybrać dla naszego bloga? Na pewno przyda się ochrona przed spamem (np. Akismet Anti-Spam), wtyczka optymalizująca witrynę (Autoptimize), a także wielofunkcyjna wtyczka kombajn – JetPack. Nie można zapominać także o SEO – wtyczka Yoast SEO pomoże nam skutecznie pozycjonować bloga i wyróżnić go na tle innych stron internetowych.

Jak opublikować pierwszy wpis na blogu? Gdy już skonfigurowaliśmy naszą witrynę, wystarczy wejść do sekcji Wpisy i następnie kliknąć Dodaj nowy. W oknie, które się wyświetli, możemy wprowadzić tytuł wpisu, treść posta, a także zmodyfikować ustawienia, takie jak np. dostępność czy czas publikacji. Et voila! Właśnie powołaliśmy do istnienia darmowy blog WordPress!

Zobacz także ten poradnik: https://porady.elk.pl/pozycjonowanie-wordpress-podpowiadamy-jak-poprawic-seo-na-stronie.