Jak dobrać strój kąpielowy do sylwetki

Niniejszy artykuł pod tytułem Tarot dla początkujących – co powinieneś wiedzieć o stawianiu kart nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Tarot dla początkujących – co powinieneś wiedzieć o stawianiu kart należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Lato to idealny czas, aby w końcu wyjechać nad wodę, zażyć kąpieli słonecznej lub po prostu zrelaksować się na miejskiej plaży. Aby dobrze przygotować się na takie rozrywki, dowiedz się jak dobrać strój kąpielowy do sylwetki.

Jak dobrać strój kąpielowy do sylwetki?

Strój kąpielowy to nieodłączny element wakacyjnych wyjazdów. Jego dobór jest naprawdę istotny – najważniejsze, aby był zarówno wygodny, funkcjonalny, ładny, jak i dopasowany do naszej sylwetki. Znalezienie tego właściwego brzmi jak prawdziwe wyzwanie, jednak dzięki kilku prostym zasadom dowiesz się jak dobrać strój kąpielowy do sylwetki.

Dowiedz się jakim typem sylwetki jesteś

Aby wiedzieć jak dobrać strój kąpielowy do sylwetki, najpierw dowiedz się jakim typem sylwetki jesteś. To wcale nie jest trudne – wyróżnia się kilka typów figur: klepsydra, jabłko, gruszka, marchewka oraz prostokątny zwany również papryką.

Stroje kąpielowe dla klepsydry

Panie, których figura kształtem przypomina klepsydrę, zazwyczaj nie mają większych problemów z dobraniem odpowiedniego stroju kąpielowego. W tym przypadku strój jednoczęściowy, jak i dwuczęściowy idealnie podkreśli wąską talię.

Idealna stroje kąpielowe dla klepsydry to te proste, bez  odstających zdobień oraz marszczeń. Jeśli jesteś zwolenniczką strojów jednoczęściowych, wybierz taki, który ma wycięcia w talii bądź jest częściowo pokryty siateczką w tych okolicach. Podkreśli to smukłość pasa oraz zaznaczy krągłość bioder.

Dla kobiet, które lepiej czują się w strojach dwuczęściowych, poleca się górę bez ramiączek z ozdobną falbaną oraz dół z wysokim stanem. Dzięki takiemu zestawieniu nasza sylwetka będzie wydawała się smuklejsza, proporcjonalna i będziemy w razie czego mogły ukryć partie brzucha, jeśli pokazywanie go jest dla nas niekomfortowe.

Stroje kąpielowe dla jabłka

Figura potocznie określana jabłkiem to typ budowy ciała, który charakteryzują szerokie ramiona, biodra, brak wcięcia w talii oraz większy biust.

Doskonałe stroje kąpielowe dla jabłka, to takie, które uwydatnią biust oraz zgrabne nogi, a zakamuflują partię brzucha oraz bioder. Najlepiej sprawdzą się stroje proste, bez większych wycięć, ale z marszczeniami w okolicy biust czy talli. Warto unikać kontrastujących i ostrych kolorów oraz wzorów, które mogłyby optycznie poszerzyć okolicę bioder.

W przypadku strojów dwuczęściowych postaw na bardziej zabudowane figi lub takie z wyższym stanem oraz zdobioną górę. Posiadaczki większego biustu, powinny szczególną uwagę zwrócić na budowę biustonoszy – najlepiej wybrać takie z szerszymi ramiączkami, dzięki czemu  nie będą one wbijać się w skórę.

Stroje kąpielowe dla gruszki

Gruszki charakteryzują się szerszymi biodrami oraz większymi udami. Idealne stroje kąpielowe dla gruszki, to takie, które podkreślają górną partię ciała. Dzięki uwydatnieniu wąskich ramion, biustu oraz talii nasza sylwetka będzie bardziej proporcjonalna oraz optycznie szczuplejsza.

Zarówno w przypadku jedno jak i dwuczęściowych strojów kąpielowych, świetnie sprawdzą się dekolty w hiszpańskim stylu – odsłaniamy ramiona.  Dla posiadaczek niewielkiego biustu, świetnie sprawdzą się te z falbanką, która optycznie go powiększy. Doskonale również sprawdzą się biustonosze typu bardotka, które podkreślą zarówno ramiona jak i ładnie podtrzymają biust.

O ile w przypadku górnej partii stroju możemy szaleć zarówno z krojem, materiałem, kolorem oraz deseniem, tak z dołem bądźmy nieco ostrożniejsze. Najlepiej wybrać nieco bardziej zabudowane figi lub te z wysokim stanem. Aby nie dodać sobie optycznie kilogramów, postawmy na jednokolorowe oraz jedno deseniowe  majtki.

Stroje kąpielowy dla marchewki (odwrócony trójkąt)

Strój kąpielowy idealny dla marchewki to taki, który podkreśli biodra oraz doda im nieco więcej objętości, tak aby cała sylwetka wyglądała proporcjonalne. Marchewki maja szerokie ramiona, większy biust oraz węższe biodra, dlatego ważne jest, aby optycznie zmniejszyć tą dysproporcję. Postaw na klasyczny biustonosz, najlepiej taki, który będzie wiązany przy szyi z trójkątnymi miseczkami. Jeśli jednak chodzi o dół – nie ma tu ograniczaj. Wybierz taki rodzaj, w jakim czujesz się najlepiej, jednak z pewnością bardzo dobrze sprawdzą się modele z ozdobami – falbankami, baskinkami czy innymi zdobieniami, które te biodra uwydatnią.

W przypadku strojów jednoczęściowych, zasady są identyczne – góra niech będzie skromna, najlepiej wiązana przy szyi lub na środku,a dół ozdobny, wzorzysty czy kolorowy.

Unikaj jednak kontrastowych kolorów pomiędzy górą a dołem, one tylko podkreślą dysproporcje sylwetki

Stroje kąpielowe dla papryki (prostokątnego typu sylwetki)

Prostokątny typ sylwetki wyglądem może przypominać paprykę, stąd właśnie te określenie. Kobiety, które posiadają ten model budowy ciała, zazwyczaj są dosyć smukłe oraz proporcjonalne bez wcięcia w talii oraz z niewielkim biustem.

Dlatego idealne stroje kąpielowe dla papryki to takie z miseczką typu push-up. Podniosą one nieco biust i sprawią, że będzie on wyglądał na większy.

Doskonałym wyborem będą stroje jednoczęściowe, które mają wycięcia lub zdobienia w okolicy talii, które optycznie sprawią, że wyda się ona bardziej wycięta. Świetnie sprawdzą się również paski oraz falbanki w tym obszarze.

Maskowanie niedoskonałości

Strój kąpielowy jest dosyć skąpy i często obnaża mankamenty naszej sylwetki. Maskowanie niedoskonałości naszego ciała nie jest jednak niemożliwe, wystarczy zastosować kilka prostych tricków, które pomogą czuć się nam o wiele lepiej i bardziej komfortowo.

Warto pamiętać o tym, żeby zachować proporcjonalność sylwetki – jeśli mamy mały biust, wybieramy górę, która będzie nieco bardziej ozdobna i z push up’em. W przypadku szerokich ramion, odwracamy od nich uwagę i koncentrujemy uwagę na dolnych partiach.

Świetnym sposobem na maskowanie niedoskonałości ramion jest wybór stroju kąpielowego z ozdobnymi rękawkami. Pozwolą one na przykrycie tej partii ciała oraz sprawią, że będziemy czuły o wiele lepiej.

Jeśli nasz brzuch pozostawia wiele do życzenia, zainwestujmy w jednoczęściowy strój kąpielowy lub taki, którego dół będzie miał wyższy stan. Ewentualnie wybierzmy taki z baskinką, która ukryje tą partię ciała.

Zobacz również jak dobrać strój kąpielowy w ciąży