Kurs elektryka - wszystko co musisz wiedzieć

Kurs elektryka – wszystko co musisz wiedzieć

Praca przy prądzie to z pewnością praca wymagającą wiedzy i odpowiednich umiejętności. Mimo to, zawód elektryka możesz wykonywać zaraz po zdaniu egzaminu, którego nie poprzedzają żadne dodatkowe wykłady czy szkolenia. Nie potrzebujesz studiów ani ukończonego technikum kierunkowego. Jeśli jednak nie posiadasz odpowiedniej wiedzy w tym zakresie, wystarczy kurs elektryka – sprawdź, co musisz o nim wiedzieć!

Kurs elektryka — czego się dowiesz?

Kursy odbywają się stacjonarnie lub online i są przeznaczone dla osób pełnoletnich, z wykształceniem na poziomie przynajmniej podstawowym. Podczas kursu poznasz zagadnienia prawne, dotyczące zawodu, który chcesz wykonywać. W czasie jego trwania, przedstawiane są także, najnowsze rozwiązania technologiczne, tak aby elektrycy stosowali te najbezpieczniejsze i najlepsze, zarówno dla nich, jak i klientów. Dowiesz się również, jak postępować z osobą porażoną prądem oraz jak dokonywać prawidłowych pomiarów elektrycznych. Skorzystaj z oferty kursu dla elektryka i wybierz się w celu odświeżenia wiedzy, nawet jeśli w zawodzie jesteś od lat!

Egzamin

Po skończonym kursie konieczne jest potwierdzenie nabytych kwalifikacji, poprzez przystąpienie do płatnego egzaminu SEP. Odbywa się on w lokalnym oddziale Stowarzyszenia Energetyków Polskich i składa z części teoretycznej oraz praktycznej.

Samych oddziałów jest około 370 i mieszczą się w każdym mieście powiatowym. Warto zaznaczyć, że uprawnienia z zakresu eksploatacji lub dozoru urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych do 1 kV, obowiązują na terenie całej Unii Europejskiej. Znacznie zwiększa to możliwości, na znalezienie pracy w zawodzie. Pamiętaj jednak, że egzamin trzeba ponownie zdawać co 5 lat, po tym czasie bowiem, jego ważność wygasa, a wykonywanie zawodu bez ważnego potwierdzenia kwalifikacji, grozi wysoką grzywną.

Praktyka i bezpieczeństwo

Egzamin i kurs na elektryka online to nie wszystko. W każdym zawodzie ważna jest praktyka i ciągłe poszerzanie swojej wiedzy. Polska znajduje się w czołówce państw z największą ilością wypadków w pracy. Zanim więc udasz się na egzamin, licząc na łut szczęścia, idź na kurs dla elektryka i dbaj o bezpieczeństwo, swoje i innych. Oczywiście, wypadki chodzą po ludziach, pomyłki zdarzają się każdemu, ale w tym przypadku konsekwencje mogą być znacznie poważniejsze, niż straty moralne czy finansowe. Jak się przygotować do zawodu elektryka? Zapisz się na płatny kurs, a później ćwicz. Ucz się i przykładaj, mimo że ze zdawalnością, ponoć problemów nie ma. Pamiętaj, to Ty odpowiadasz za zlecenia, które wykonasz!