Jak przechowywać ubrania sezonowe?

Niniejszy artykuł pod tytułem Tarot dla początkujących – co powinieneś wiedzieć o stawianiu kart nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Tarot dla początkujących – co powinieneś wiedzieć o stawianiu kart należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Co sezon trzeba dostosować swoją szafę z ubraniami, tak aby łatwiej można było znaleźć odpowiedni ciuch do pogody za oknem. Co w takim razie z ubraniami, których nie będziesz teraz używać? Jak je przechować?

Pierwszym krokiem do przeorganizowania swojej szafy jest zwyczajnie pozbycie się tych, których już nigdy nie założymy. Wiele ubrań trzymamy, ale w rzeczywistości już ich nie nosimy. To zabiera przestrzeń na nowe nabytki i te sezonowe, które trzeba co porę roku wyjąć i poukładać na półkach. Warto, więc dokładnie przyjrzeć się wszystkim rzeczom w swojej garderobie i przemyśleć, które ubrania chcemy zachować, a które już nam się nie przydadzą.

Przeczytaj także poradnik jakie są wymagania Unii Europejskiej w kwestii ekologicznych opakowań.

Przechowywanie ubrań sezonowych – wybierz pudełka

Szafa to nie jedyna metoda na przechowywanie ubrań sezonowych. Zresztą nie jest to najlepszy pomysł, jeśli chcemy utrzymać porządek. Lepszym rozwiązaniem będzie wykorzystać pudełka wykonane z tektury. Nie tylko będziemy mieć wszystko posegregowane, więcej miejsca na inne ubrania, ale także dbamy tutaj o bycie tzw. eko. Takie pudełka są łatwe recyklingu, a więc nie wpływają one źle na nasz cały ekosystem. Pudełka tak na prawdę dostaniemy wszędzie, w różnych kolorach, kształtach i wzorach. Można je dopasować do wyglądu wnętrza, aby wszystko wyglądało spójnie. Tak posegregowane ubrania sezonowe możemy wsunąć pod łózko, postawić na szafie, ustawić w otwartych półkach czy nawet położyć na podłodze jako element wystroju układając je jako piramidę.

Fajnym tipem na świeże ubranie jest włożenie do pudełka jakiegoś zapachu w postaci mydełka, saszetki czy innych podobnych wyrobów. Dzięki takiemu zabiegowi nasze spakowane sezonowe ubrania będą dalej ładnie pachnieć po wyciągnięciu ich z pudła.

Kolorowe pudełka to też fajny pomysł na przechowywanie dziecięcej garderoby. Dzieci uwielbiają kolorowe przedmioty, więc świetnie wpasują się w ich pokoje. Nie tylko ładnie będą wyglądać, ale także nauczymy dziecko porządku. Łatwiej będzie mu powkładać ubranka czy zabawki do kolorowego pudełka niż na półkę do szafy. Można kupić pudełko z ulubioną postacią z bajki czy zwierzątkiem o jakim marzy dziecko. Pudełka mają szerokie zastosowanie, jeśli więc będą potrzebne gdzieś indziej możesz je bez problemy użyć np. w kuchni, w łazience czy nawet garażu.