Jak karmić ptaki w Ełku?

Niniejszy artykuł pod tytułem Tarot dla początkujących – co powinieneś wiedzieć o stawianiu kart nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Tarot dla początkujących – co powinieneś wiedzieć o stawianiu kart należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Już niedługo pojawi się u nas zima, a to pierwszy sygnał do tego, aby zacząć dokarmiać ptaki. To bardzo ważne, ponieważ pokarm będzie trudno dostępny i będzie go znacznie mniej. W tym poradniku znajdziesz najlepsze sposoby na dokarmianie ptaków w naszym mieście Ełk.

Dokarmianie ptaków choć dla wszystkich to dość prosta sprawa to jednak jest to duża odpowiedzialność. Źle dobrany pokarm może ptakom tylko zaszkodzić, a nie tego chcemy. Tutaj zwrócimy Ci uwagę na to jak prawidłowo dostarczyć ptakom pożywienia w czasie zimy.

Jak karmić ptaki?

Karmienie ptaków powinno rozpocząć się przy pierwszych opadach śniegu nie wcześniej, ponieważ dopiero przy pojawieniu się mrozów zdobycie pokarmu przez zwierzęta jest utrudnione. Ważną informacją jest to, że ptaki bardzo szybko przyzwyczają się do miejsca, w którym dostają pokarm, a więc warto być w tym konsekwentnym i regularnym. Najwygodniejszym sposobem na dokarmianie jest postawienie karmika bądź zawieszenie go na którymś z drzew w naszym ogrodzie. Karmin dla ptaków to bezpieczne miejsce, w którym zwierzęta będę mogły swobodnie zjeść to co im nałożymy.

Pamiętaj o systematycznym czyszczeniu karmnika i usuwaniu resztek jedzenia, a także odchodów. W ten sposób nie dopuścić do przenoszenia się chorób między gatunkami. Sprzątaj karmnik w rękawiczkach!

Jaki pokarm jest najlepszy dla ptaków?

Jedzenie dla ptaków powinno być naturalne, świeże oraz bez dodatku przypraw i soli. Nie karm ptaków zepsutym jedzeniem i resztkami ze śmietnika, bo mogą one im zaszkodzić tak samo jak człowiekowi. Co powinny jeść poszczególne gatunki?

  • małe ptaki takie jak: wróbel, sikorka czy kowalik powinny dostawać mieszankę nasion składająca się z słonecznika, pszenicy, prosa, owsa i płatków owsianych,
  • większe gatunki ptaków m.in. gołąb, kawka czy gawron należy karmić grubą kaszą, pszenicą, kawałkami czerstwego pieczywa,
  • sikorki i dzięcioły lubują się w kawałku słoniny, dlatego warto ją powiesić – nie może ona wisieć dłużej niż 2 tygodnie,
  • kosy chętnie zjedzą kawałki owoców takich jak jabłka, borówki, suszone morele i rodzynki,
  • ptaki wodne dokarmiany tylko w czasie silnych mrozów najlepiej zbożem, kukurydzą lub drobno pokrojonymi warzywami.

Dokarmiani najlepiej zakończyć wczesną wiosną na początku marca.

Przeczytaj także: https://porady.elk.pl/najpiekniejsze-ogrody-w-miescie-elk