Zobacz jak radzić sobie z dłużnikami

Niniejszy artykuł pod tytułem Tarot dla początkujących – co powinieneś wiedzieć o stawianiu kart nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Tarot dla początkujących – co powinieneś wiedzieć o stawianiu kart należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Dłużnik to osoba, która jest winna komuś pieniądze. Najczęściej ta osoba nie spłaca ich w danym terminie lub pożycza kolejną kwotę od następnej osoby, zataczając w ten sposób błędne koło. Zobacz, jak radzić sobie z dłużnikami.

Wykluczenie

Wybieraj tylko te osoby lub firmy, które są warte twojego zaufania i masz pewność, że są w stanie wypłacić pożyczone pieniądze. Sprawdzaj daną osobę, czy nie była nigdy na liście dłużników lub czy nadal tam nie figuruje. Lepiej jest zapobiec, niż później się martwić, czy dłużnik odda pożyczone pieniądze.

Uodpornienie

Twój dłużnik, prawdopodobnie będzie chciał Cię oszukać, mówiąc, że już wysłał pieniądze. W takim przypadku, poproś swojego dłużnika  o pokazanie danych przelewu, jeśli to zrobi, w ciągu kilku dni na twoim koncie powinny pojawić się pieniądze, jeśli nie, zadzwoń do banku i dowiedz się, co się z nimi stało. Musisz się uodpornić na kłamstwa, które zastosuje wobec Ciebie dłużnik. Gra na czas to najczęstsze ich zachowanie, które ma na celu zebranie potrzebnych pieniędzy na spłatę długu. Wymówek może być wiele o różnej intensywności, czasami jest to gra na emocjach, w takim wypadku należy się na to uodpornić i nie dać się wodzić za nos.

Ultimatum

Jeśli Twój dłużnik Cię unika i cały czas ma jakieś wymówki, dlaczego nie może spłacić pieniędzy, postaw mu ultimatum. Powiedz, że jeśli nie odda pieniędzy do tego dnia do tej godziny Ty, złożysz specjalne pismo do prokuratury, aby zajął się tym sąd. Takie ultimatum, może przestraszyć dłużnika i sprowokować go do konfrontacji, a także oddania pieniędzy. Musisz być stanowczy, aby dłużnik poczuł przed tobą respekt.

Bankructwo

Może się zdarzyć, że twój dłużnik jest na skraju bankructwa. W takim przypadku, postaraj się odzyskać chociaż część pieniędzy, jeśli całość nie wchodzi w grę. Możesz zgłosić sprawę do sądu, jeśli nie uda się dogadać polubownie, a także umówić się na inną opcję spłaty długu, jeśli pieniądze są teraz nie do odzyskania. Najważniejsze, abyś walczył o swoje.