Wakacje nad wodą - co spakować?

Wakacje nad wodą – co spakować?

Jakie są najważniejsze rzeczy, które należy zabrać na wyjazd? Co spakować na wakacje nad wodą? Zapraszamy do lektury!

Najważniejsze rzeczy na wakacyjny wyjazd – co spakować?

Niezależnie od tego, czy jedziesz nad wodę, w góry, czy na wakacje do innego miasta, najważniejsze rzeczy, o których nie należy zapominać, pakując się na wyjazd, to

  • dokumenty,
  • pieniądze,
  • lekarstwa,
  • kosmetyki,
  • gadżety elektroniczne.

Na wakacyjne wyjazdy warto zabrać ze sobą wydrukowane kopie biletów, prawo jazdy, paszport oraz legitymację, a także pieniądze w gotówce. Warto zabrać ze sobą małą apteczkę, obowiązkowe są również gadżety elektroniczne typu ładowarka do telefonu, powerbank, aparat fotograficzny i dodatkowa karta SD.

Co zabrać na wakacje z dzieckiem?

Jeśli wybieramy się na urlop z dzieckiem, należy pamiętać o tym, by wziąć ze sobą coś ochronnego na słońce oraz prowiant na drogę. Warto wozić ze sobą własne zapasy jedzenia dla małych dzieci (kaszka lub mleko w proszku) oraz środki higieniczne (pieluchy), a także ulubione zabawki dziecka. Przydadzą się również wakacyjne gadżety – dmuchane zabawki, foremki do zabawy w piasku, plażowa piłka, ciekawa książka oraz pakiet gier planszowych. W przypadku dzieci poniżej trzeciego roku życia nie należy ich narażać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Bardzo małe dzieci należy obowiązkowo wysmarować kremem z filtrem SPF 50+, który chroni nie tylko przed promieniowaniem UVB, ale i również UVA. Należy zadbać o to, by nałożyć krem na takie wrażliwe części ciała jak twarz, kark oraz ramiona. Po kąpieli w wodzie lub morzu należy nałożyć dodatkową porcję kremu ochronnego.

Wakacje nad wodą – co spakować?

Wybierając się na urlop nad wodą przede wszystkim warto wziąć coś, co uchroni Twoją skórę przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych. Sprawdzi się tutaj wodoodporny krem do opalania dostosowany do Twojej karnacji oraz kosmetyki nawilżające skórę.

Nad wodę warto wziąć ze sobą ręcznik plażowy, koc, przenośną lodówkę, strój kąpielowy oraz składane leżaki. Jeśli miejsce, do którego się wybieramy, jest przyjazne grillowaniu w plenerze, warto wziąć jednorazowego grilla, węgiel i przygotowane wcześniej jedzenie. Jedzenie na grilla można kilka godzin wcześniej lub dzień wcześniej zamarynować, by cieszyć się wyjątkowym aromatem mięs. Pakując się na wyjazd, nie zapomnij również o dużych ilościach wody do picia!