Nazwa regionu:

Ełk

Liczba ludności:

62 tyś.

Powierzchnia obszaru:

21 km²

Smart Panel – zalety rozwiązania

Inteligentne rozwiązania Smart Panel produkcji Schneider Electric to systemy pozwalające na bardziej efektywne zarządzenie energią elektryczną w obszarze automatyki, budownictwa, przemysłu, a także infrastruktury informatycznej (serwerownie i centra danych).

Jeden system Smart Panel – wiele funkcjonalności

Kontrola i monitorowanie rozdziału oraz zużycia prądu przy pomocy nowoczesnych rozwiązań działających w czasie rzeczywistym jest bardzo prosta i intuicyjna. Jakie funkcjonalności udostępnia Smart Panel? Warto tu wymienić przede wszystkim:

  • Zdalny monitoring – pozwala na zarządzenie poborem mocy z dowolnej lokalizacji. Można w ten sposób śledzić informacje na temat awarii, a także wskaźniki dotyczące działania styków – zużycia czy liczby cykli.
  • Łatwa integracja – system współpracuje z wieloma wyłącznikami automatycznymi, dzięki czemu może zostać połączony z innymi blokami funkcjonalnymi rozdzielnic.
  • Powiadomienia – w razie jakiegokolwiek problemu z instalacją, dowiesz się o tym natychmiast poprzez powiadomienie e-mail. Otrzymasz również wskazówki, na temat naprawy usterki.
  • Obsługa Ethernetu – wszystkie elementy mogą być włączone do sieci komputerowej i w ten sposób komunikować się ze sobą oraz z narzędziami kontrolno-diagnostycznymi operatora.

Zaawansowana cyfryzacja pozwala na skuteczniejszą pracę osób zajmujących się całodobową obsługą systemów zasilania w obiektach mieszkalnych, komercyjnych, przemysłowych, jak i jednostkach użyteczności publicznej. Jednocześnie zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa oraz łatwy dostęp, dzięki wykorzystaniu technologii chmurowych oraz rozwiązań IoT.

Inteligentne rozwiązania dla skuteczniejszego zarządzania energią

Chcąc skutecznie zarządzać zużyciem energii, jak i stanem całej rozległej infrastruktury w nowoczesnych budynkach, potrzebujesz odpowiednich narzędzi inżynieryjnych i informatycznych. Z pomocą przychodzą innowacyjne rozwiązania Smart Panel dostarczane przez Schneider Electric.

Identyfikowanie przeciążeń i gałęzi sieci o obniżonej efektywności z użyciem systemów inteligentnych jest bardzo proste. Jeżeli chcesz obniżyć koszty zużycia energii, a także uniknąć przestojów linii produkcyjnych spowodowanych awariami, powinieneś zdecydować się na to rozwiązanie.