Niebanalne ozdoby z satynowych wstążeczek

Niniejszy artykuł pod tytułem Tarot dla początkujących – co powinieneś wiedzieć o stawianiu kart nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Tarot dla początkujących – co powinieneś wiedzieć o stawianiu kart należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Lubicie handmade? Ja uwielbiam. Pochłonęło mnie całkowicie. Zaczęłam od zwykłych, dzierganych na szydełku koszyczków na drobiazgi, później miałam etap biżuterii z koralików, decoupage, ostatnio każdą wolną chwilę przeznaczam na tworzenie ozdób ze wstążeczek.

Na ogół myślimy, że tasiemka lub wstążeczka służy do przewiązania pudełka z prezentem lub kwiatka. Podejrzewałam jednak, że kreatywność ludzka nie ma granic, a kolorowe tasiemki satynowe mogą być niezwykle inspirujące. Wszak jest ich ogromny wybór – poczynając od kolorów, po przeróżne szerokości.

Mój początek był skromny i wymuszony potrzebą chwili. Szydełkowy koszyczek był zbyt szeroki u góry i kosmetyki, w którym go trzymałam się wysypywały. Przeplotłam tasiemkę przez koszyczek, lekko ją związałam i miałam ne tylko stabilny pojemnik na „przydasie” w łazience, lecz również bardzo ładny. Tasiemka nadała koszyczkowi to „coś”.

Zachęcona sukcesem, przejrzałam strony z hasłem „diy” i odkryłam całe bogactwo ozdób, które można zrobić z wykorzystaniem kolorowych tasiemek.

  • kokardki – oczywiście, wiązanie kokardek to podstawowe zadanie tasiemek. Mogą być zwykłe i niezwykłe, podwójne, potrójne, fantazyjne. Ten etap już mam nieźle opanowany. Moje prezenty są zawsze pięknie ozdobione tasiemkami. Kilkuletniej córeczce koleżanki sprezentowałam też spinki do włosów, ozdobione przeuroczymi kokardkami. Mam już zamówienie na kolejne, w innych kolorach.
  • świąteczne bombki i wielkanocne jaja. To moje ubiegłoroczne odkrycie. Należy kupić styropianowe jaja lub bombki i ozdabiać je według własnej fantazji lub z pomocą stron „zrób to sam”.

Ponieważ kolejne święta już niedługo, czas zaopatrzyć się w odpowiednią ilość tasiemek. Jest ich ogromny wybór, ja zaopatruję się najchętniej w sklepie Kucmar. Oferta tasiemkowa sklepu zadowoli najbardziej wybredną klientkę, a na dodatek można kupić w nim również inne, niezbędne do handmade artykuły, np. wspomniane styropianowe elementy do zdobienia, kleje, sznurki itd.

Świąteczne drzewko można ozdobić dużymi kokardami lub pozawieszać na nim małe gwiazdki, robione np. z czerwonych i złotych kokardek. Moja zeszłoroczna choinka zrobiła furorę, ponieważ nie było na niej ani jednej szklanej bombki. Powiesiłam na niej grube plastry pomarańczy, ozdobione brokatem tekturowe gwiazdki, prawdziwe pierniczki oraz wielkie i małe czerwone kokardy i złociste, tasiemkowe gwiazdki.

  • tasiemkowe kwiaty i kwiatuszki.

Odpowiedni sposób plecenia i zawijania wstążeczek pozwala wykreować z nich świat roślin. Małe tasiemkowe kwiatki można naszyć na ozdobną poduszkę, z dużych tworzyć całe bukiety.

  • obrazy wyszywane tasiemkami.

To już wyższy stopień wtajemniczenia. Trzeba dobrze poznać techniki wyszywania ale również mieć wprawę w układaniu tasiemek. Do tego oczywiście odpowiednie igły oraz materiał. Obrazy wyszywane tasiemkami dają niesamowity efekt trójwymiarowości. Kwiaty i figury są jak żywe.

Coraz intensywniej myślę o wyszywaniu tasiemkami, zacznę jednak od poszewki na małą poduszkę z kilkoma kwiatkami w rogach. Póki co, robię tasiemkowe zapasy na świąteczne ozdoby. Chodzi mi po głowie wieniec na drzwi. Styropianową formę owinę szeroką, zieloną, satynową taśmą, a później pomyślę, co na niej umieszczę. A może zieleń poprzetykać wąską czerwoną? Tasiemki to niewyczerpalne źródło inspiracji.