Najlepszy sposób na owocówki

Najlepszy sposób na owocówki

Sprawdź, jak się skutecznie pozbyć muszek owocówek. Mamy dla Ciebie sprawdzone i skuteczne sposoby!

Jak walczyć z plagą muszek owocówek?

Muszki owocówki to owady, które skutecznie utrudniają życie domowników, gromadząc się zwłaszcza w kuchni oraz przy artykułach spożywczych. W naturalnym środowisku owady spędzają większość życia w otoczeniu drzew owocowych i gnijących owoców. Jak się ich skutecznie pozbyć, gdy zadomowiły się w mieszkaniu lub domu?

Co najbardziej przyciąga muchy owocówki?

Do zapachów, które zwabiają owady, należy przede wszystkim odór zgniłych owoców. Muchy może przyciągnąć do domu także fermentujące piwo, wino, drożdże lub otwarty słoik z dżemem / konfiturą.

Jakie są najskuteczniejsze sposoby na muszki owocówki?

By pozbyć się muszek owocówek, możesz skonstruować domowej roboty pułapki. Sprawdzone sposoby to pułapki z odrobiną wina, mydłem w płynie, octem jabłkowym, słodkim gazowanym napojem (typu cola, sprite, pepsi) lub na lep.

Jak wykonać taką pułapkę?

  • Przygotuj niewielką miskę
  • Wrzuć do miski gnijący owoc lub wlej substancję, która zwabi muszki
  • Otocz miskę folią kuchenną, tak, by cały wierch był przykryty
  • Wykonaj szpilką w folii kilka otworów
  • Umieść miskę w strategicznych miejscach w domu, w których jest najwięcej muszek
  • Gdy pułapka uwięzi wystarczającą ilość muszek w środku, po prostu wyrzuć jej zawartość poza dom lub wyrzuć ją na śmietnik.

Pułapkę możesz wykonać z wykorzystaniem owoców lub wlać do jej środka wino / ocet / sok owocowy z dodatkiem cukru, by zwabić owady do środka.

Uwaga: dodatek mydła w płynie lub płynu do mycia naczyń do pułapki uśmierci owady!

Sposoby na muszki owocówki – lep na muchy

Inna metoda pozbycia się uciążliwych owadów to lep na muchy. Taśmy należy rozwiesić w takich miejscach, by nie przeszkadzały innym domownikom. Wystarczy najmniejszy kontakt owada z lepem, by mucha się do niego przykleiła, jest więc to jeden z najskuteczniejszych, ale i najmniej estetycznych sposobów. Jeśli wolisz inne metody, możesz zakupić elektryczny odstraszacz lub spray na owady latające.

Jak nie dopuścić do inwazji?

Aby nie dopuścić do inwazji much, dbaj o czystość w mieszkaniu. Regularnie zmywaj naczynia, udrażniaj odpływy, wyrzucaj śmieci, nie zostawiaj na wierzchu gnijących warzyw i owoców i dokładnie zamykaj pojemniki z żywnością. W ramach dodatkowej ochrony w oknach domu możesz zamontować specjalne moskitiery i siatki.