najlepsze-akcesoria-dla-mlodej-mamy

Najlepsze akcesoria dla młodej mamy

Rodzicielstwo jest niezwykle trudnym wyzwaniem. Świeżo upieczonych rodziców czeka wiele problemów, na których niekoniecznie są gotowi. Szczególnie przyszłe mamy czeka wiele problemów, z którymi jakoś sobie musi radzić. W niniejszym artykule przedstawiamy, jakie są najlepsze akcesoria dla młodej mamy.

Niezbędne akcesoria dla młodej mamy

  • Odciągacz pokarmu – gadżet niezbędny w sytuacji, kiedy mama produkuje dużo pokarmu, a dziecko nie chce go jeść w porze karmienia. Odciągnięte mleko matki można przez krótki czas przechowywać. Następnie po prostu podgrzać i podać maleństwu.
  • Podgrzewacz do butelek – akcesorium „must have”. Jak sama nazwa wskazuje, używamy go do podniesienia temperatury pokarmu.
  • Ergonomiczna poduszka dla kobiet karmiących piersią -jest odpowiednio wyprofilowana. Jej kształt ma sprawiać, że mama podczas karmienia będzie siedziała wygodnie i odciąży swój kręgosłup.
  • Termometr bezdotykowy na podczerwień – małe dziecko nie usiedzi spokojnie, dlatego warto zaopatrzyć się w termometr, którym można zmierzyć temperaturę natychmiastowo i dodatkowo z pewnej odległości. Gadżet ten przyda się nie tylko w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych. Użyjesz go również do sprawdzenia temperatury posiłków.
  • Kosz na pieluszki – no cóż, gdzieś trzeba wyrzucać odpady. A szczerze powiedziawszy, pampersy u maleństwa wymienia się kilka razy dziennie. Ważne, żeby postawić go w dogodnym miejscu w pokoju.
  • Siodełko do karmienia – jest to gadżet dla maluszka, który już samodzielnie siada. Przyda się za każdym razem, kiedy dziecko będzie spożywać posiłki. Jest zbudowane tak, by maluch nie mógł z niego wypaść, więc jest to bezpieczne rozwiązanie.
  • Leżaczek dla dziecka – przyda się w sytuacji, kiedy przyszła mama chce ugotować obiad, czy posprzątać – krótko mówiąc, kiedy musi na chwilę spuścić dziecko z oczu. Zamontowana karuzela oraz uspokajające melodie czy światełka przyciągną uwagę malucha. Delikatne kołysanie przyczyni się do uspokojenia, a nawet zaśnięcia.

Rodzicielstwo to coś, na co nigdy nie idzie się przygotować. Nikt, kto nie doświadczy tego na własnej skórze, nie jest w stanie stwierdzić, że wie, jak to jest być rodzicem. Ciągłe zmęczenie, niewyspanie oraz ta świadomość, że nigdy nie wiadomo do końca, co się dzieje z maleństwem. Jak mu pomóc, kiedy płacze? Co ten płacz oznacza? To tylko kropla w morzu pytań.

Problemy te dotyczą obojga rodziców, natomiast to kobiety przede wszystkim muszą z racji swojej roli (m.in. karmienie piersią) wyposażyć się w odpowiednie akcesoria dla młodej mamy.