Luksusowe hotele - jak znaleźć tani nocleg?

Luksusowe hotele – jak znaleźć tani nocleg?

W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak znaleźć tani nocleg. Jeśli marzy Wam się wyjazd we dwoje i odpoczynek w luksusowym hotelu, warto sprawdzić nasze propozycje!

Jak znaleźć tani nocleg?

Jednym ze skutecznych sposobów na to, by znaleźć tani nocleg, jest platforma Airbnb.com. Strona pozwala właścicielom wolnych pokojów (w tym także właścicielom hoteli oraz kamienic) wystawiać oferty z miejscami noclegowymi. Po założeniu konta w serwisie można przeglądać ogłoszenia w poszukiwaniu noclegu na urlop, wiele z nich jest bardzo atrakcyjnych pod względem cenowym!

Airbnb to dobra opcja, dla osób, które szukają  apartamentów z możliwością samodzielnego przygotowywania posiłków. Jeśli któryś nas zainteresuje, wystarczy napisać wiadomość do właściciela i zapytać o wolny termin. Po jego akceptacji rezerwacja jest opłacana i potwierdzana. Inne portale, które działają na podobnych zasadach to 9flats oraz homeaway.

Jak znaleźć tani nocleg w luksusowym hotelu?

Pierwszym krokiem do znalezienia taniego noclegu w luksusowym hotelu jest odwiedzenie serwisu rezerwacyjnego oraz sprawdzenie ofert w porównywarkach cen hoteli. Jeśli zależy nam na tanim hotelu, warto sprawdzać te, które znajdują się bliżej węzłów komunikacji (np. dworca lub metro), a dalej od najsłynniejszych atrakcji.

Pomóc w tym mogą portale:

  • Booking,
  • Hotelscombined,
  • Hotels.com
  • Trivago,
  • Hotel 4 Free,
  • Tanie Hotele.

Pierwsze trzy to portale typowo hotelarskie, przez które można dokonać rezerwacji i zrealizować płatność. Pozostałe to porównywarki cen.

Last minute – czy to rzeczywiście się opłaca?

Jak znaleźć tani nocleg w luksusowym hotelu? Jeśli zależy nam na niskiej cenie, to trzeba dokonać rezerwacji albo z dużym wyprzedzeniem, albo na ostatnią chwilę. W przypadku tej pierwszej opcji najprościej dokonać rezerwacji przez Internet. Ceny za pokój, rezerwowane kilka miesięcy wcześniej, mogą być o wiele niższe, niż bliżej terminu wyjazdu.

Jeśli preferujemy spontaniczne wyjazdy i chcemy skorzystać z drugiej opcji, warto skorzystać z takich portali jak laterooms, czy hotels4u. Można tam znaleźć ciekawe oferty last minute i noclegi w cenie nieprzekraczającej kilkunastu euro za noc.

Jeśli szukamy noclegu na ostatnią chwilę, ponownie można skorzystać z serwisu Airbnb. Ceny za prywatny apartament, pokój w hotelu lub domek są niskie, nawet po doliczeniu opłaty za sprzątanie oraz prowizji, którą pobiera portal.