Kiedy zacząć odchudzanie po porodzie?

Kiedy zacząć odchudzanie po porodzie?

Niejedna z pań chciałaby zacząć odchudzanie po porodzie już od pierwszego dnia w domu. Ciało po ciąży wygląda inaczej niż przed i chęć powrotu do idealnej sylwetki jest ogromna. Ale wszystko z rozsądkiem.

Odpowiedni moment

Ciało każdej z kobiet po porodzie jest inne. Podczas gdy jedna z pań przytyje 10 kg, druga zaledwie 5. Nie wszystkie muszą też wkładać mnóstwo wysiłku w odchudzanie. Jednym przychodzi to naturalnie, a niektóre Panie bez siłowni oraz odpowiedniej diety wracają do formy przed ciążą. Wszystko to sprawy indywidualne, jednak niezależnie od tego, zalecenia odnośnie do rozpoczęcia diety po porodzie są jednoznaczne, należy wstrzymać się przez czas karmienia piersią. To będzie najzdrowsze dla Ciebie i Twojego malucha.

Odchudzanie po porodzie, czyli bądź dla siebie wyrozumiała

Poród wiąże się z dużym wysiłkiem fizycznym i obciążeniem organizmu. Na dodatek potem czeka Cię wiele bezsennych nocy i stresów związanych z zostaniem młodą mamy. Nie katuj się więc głodówkami, aby nie zrobić sobie krzywdy i dać sobie czas na pocieszenie się z macierzyństwa. Zamiast tego zacznij od rezygnacji ze słodyczy, chipsów, fast foodów czy słodzonych napojów. Przerzuć się na wodę, której powinnaś pić około 2l dziennie, a wszelkie łakocie spróbuj zastąpić znacznie zdrowszymi owocami.

Dobrym pomysłem na odchudzanie po porodzie jest też rezygnacja z białej mąki i wybór ciemnego pieczywa. Jeśli uda Ci się wypracować tych kilka nawyków żywieniowych, z pewnością dużo prościej spalisz zbędne kilogramy. Jeśli czujesz się na siłach, wybierz się codzienne na energiczny spacer i w ten sposób powoli, ale skutecznie będziesz redukować swoją wagę. Zawsze też możesz wybrać się do dietetyka i skorzystać z pomocy specjalisty, który specjalnie dla Ciebie opracuje jadłospis.

Intensywne ćwiczenia

Powrót do normalnych ćwiczeń po ciąży zależy się na około 10 tygodni po porodzie. Warto jednak skonsultować się w tej sprawie z lekarzem, jeżeli nie jesteś pewna swoich sił. W sytuacji, gdy rozpiera Cię energia, ale jeszcze nie chcesz się forsować, dobrym pomysłem są zajęcia fitness, które są organizowane specjalnie dla młodych mam. Możesz udać się na nie z maluchem i ćwiczyć, mając go pod swoim czujnym okiem. Inna alternatywa to wyjście na basen. Pamiętaj jednak, że jeśli poczujesz, że jakieś ćwiczenie jest dla Ciebie zbyt obciążające, nie wykonuj go.