Jak wybrać prezent dla pracownika – poradnik

Niniejszy artykuł pod tytułem Tarot dla początkujących – co powinieneś wiedzieć o stawianiu kart nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Tarot dla początkujących – co powinieneś wiedzieć o stawianiu kart należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Obdarowywanie pracowników to dobry sposób na podbudowanie pozytywnej relacji w firmie. Jak wybrać prezent dla pracownika, tak, by zmotywować zespół i podarować mu coś, co przyda mu się nie tylko w pracy?

Prezent dla pracownika – dlaczego warto obdarowywać członków zespołu?

W Polsce pracowników obdarowuje się przede wszystkim w okresie przedświątecznym, np. podczas corocznych spotkań wigilijnych. Pracodawca może w ten sposób wyrazić uznanie dla pracownika, jest to także forma nagrody za cały rok pracy oraz osiągnięte sukcesy. Dzięki obdarowywaniu członków zespołu można zbudować pozytywną relację oraz zmotywować do dalszej efektywnej współpracy.

Jak wybrać prezent dla pracownika?

Kluczem do trafionego prezentu jest spełnienie oczekiwań osoby obdarowanej. Upominek powinien być z jednej strony uniwersalny, a z drugiej spersonalizowany. W tej roli dobrze sprawdzają się vouchery – np. na weekend w SPA, kolację w restauracji, wybrany spektakl lub szkolenie. Inny pomysł na prezenty dla współpracowników to karty podarunkowe do drogerii lub sklepu odzieżowego, a także podarunkowe kosze. W elegancko zapakowanym koszu mogą się znaleźć nie tylko słodycze, ale też różne inne drogocenne produkty, np. miód lub kosmetyki.

Aby podarunek wywołał uśmiech na twarzy osoby obdarowywanej, warto dodać do niego jakiś osobisty akcent. W tym celu na pewno przyda się wiedza na temat zainteresowań pracowników. Spersonalizowana karteczka, niestandardowe życzenia lub drobiazg nawiązujący do pozapracowych pasji podwładnych może znacznie wpłynąć na odbiór prezentu i wywołać wiele pozytywnych emocji!

Prezent dla pracownika – nie tylko wnętrze się liczy!

Wiele nowoczesnych firm stosuje pudełka powitalne dla nowych pracowników oraz tzw. pudełka motywujące – to prezent, który wyróżnia się nie tylko praktycznym wnętrzem, ale też i oprawą. Spersonalizowane kartonowe pudełka nawiązują designem do wartości wyznawanych przez firmę, a ich zawartość może stanowić połączenie praktycznych gadżetów z drogocennym firmowym upominkiem. Samodzielnie zaprojektowane przez pracodawcę pudełka z upominkiem sprawdzają się także na firmowych eventach, podczas gier integracyjnych oraz na szkoleniach i konferencjach.