Nazwa regionu:

Ełk

Liczba ludności:

62 tyś.

Powierzchnia obszaru:

21 km²

Jak skutecznie rzucić palenie?

2018.10.10

2 minuty i 2 sekundy

Zdjęcie stockowe

Spis treści:
  • Jak rzucić palenie – domowe sposoby
  • Jak rzucić palenie – metody farmakologiczne
  • Walka z nałogiem – metody alternatywne
  • Jak rzucić palenie – porady
Niniejszy artykuł pod tytułem Pozycjonowanie WordPress – podpowiadamy jak poprawić SEO na stronie! nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Pozycjonowanie WordPress – podpowiadamy jak poprawić SEO na stronie! należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Jak rzucić palenie? Czy istnieją jakieś domowe sposoby? Która metoda jest najskuteczniejsza? Zapraszamy do lektury!

Jak rzucić palenie – domowe sposoby

Niestety nie ma dobrego domowego sposobu na rzucenie papierosów. Najważniejsze jest konsekwentne działanie i samokontrola. Należy przeanalizować sytuacje, w których sięga się po papierosa i zastanowić się, jak można je zredukować. Trzeba też pomyśleć o przykrych konsekwencjach zdrowotnych, jakie u bliskich znajomych i rodziny wywołuje tzw. bierne palenie!

Jak rzucić palenie – metody farmakologiczne

Na rynku jest dostępnych wiele leków bez recepty, które pomogą Ci rzucić palenie. Aby uporać się z nałogiem, możesz zakupić gumy (Nicorette, Nicopass), pastylki do ssania, stosować plastry (Niquitin, Nicopatch) lub inhalatory. Dzięki specjalnie skonstruowanym lekom możesz zastosować tzw. nikotynową terapię zastępczą. Ich celem jest wytłumienie objawów zespołu abstynencji nikotynowej i stopniowe zaprzestanie palenia papierosów.

Aby sprawdzić, jakie leki możesz zastosować, należy wcześniej przeprowadzić wywiad dotyczący poziomu uzależnienia od nikotyny. Warto również udać się do specjalnej poradni, by poznać przeciwwskazania do stosowania niektórych leków! Do przeciwwskazań najczęściej należy uczulenie na którykolwiek ze składników leku.

Walka z nałogiem – metody alternatywne

Do alternatywnych metod rzucania palenia należą hipnoza, biorezonans i akupunktura. W Polsce tego typu działania nie są jeszcze tak popularne, ale mogą być pomocne w walce z nałogiem, gdy wszystkie inne środki zawodzą!

Jak rzucić palenie – porady

Jak skutecznie rzucić palenie? Same leki nie wystarczą. Zastosuj się do kilku poniższych porad, by zwiększyć efektywność terapii!

  • Zastanów się, jakim rytuałom towarzyszy palenie i czym możesz je zastąpić
  • Miej świadomość, że pierwsze kilka dni będą bardzo trudne, ponieważ wystąpią u Ciebie objawy odstawienia nikotyny
  • Pomyśl o korzyściach – Twoje płuca zaczną się oczyszczać w ciągu 24 godzin od rzucenia nałogu, a po kilku dniach nikotyna zostanie usunięta z organizmu
  • Zajmij ręce – aby zwalczyć odruch sięgania po papierosa, kup piłeczkę antystresową lub noś przy sobie brelok, którym będziesz mógł zająć ręce
  • Pomyśl o oszczędnościach – wypalanie dziennie jednej paczki papierosów w ciągu życia kosztuje Cię tyle, co luksusowy samochód!
  • Bądź silny/a, a jeśli potrzebujesz motywacji lub pomocy, nie bój się skorzystać z usług profesjonalistów, którzy pomogą Ci zwalczyć nałóg