Jak polubić zdrowe jedzenie?

Niniejszy artykuł pod tytułem Tarot dla początkujących – co powinieneś wiedzieć o stawianiu kart nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Tarot dla początkujących – co powinieneś wiedzieć o stawianiu kart należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zdrowe jedzenie wcale nie musi być bez smaku. Wystarczy kilka tricków oraz odpowiednie podejście, aby jeść zdrowo, a do tego pysznie. Skorzystaj z naszych porad i bądź fit!

Radykalne zmiany

Zdecydowanie się na zmiany niezdrowego jedzenia, na to zdrowe jest już pierwszym krokiem do sukcesu. Początki zmian mogą być jednak trudne. Zmiana nawyków żywieniowych, które miałeś przez kilka lat, nie dokona się przecież z dnia na dzień. Dlatego warto ułatwić sobie ten czas przez wykorzystanie ciekawych przepisów oraz składników.

Przede wszystkim postaw na urozmaicenie. Zdrowe jedzenie to nie tylko otręby i kiełki. Wliczają się w nie wszystkie owoce, warzywa, ryby, orzechy czy mięso. Mając w zanadrzu tak wiele produktów, z pewnością uda Ci się przyrządzić coś, co będziesz jeść z przyjemnością. Szczególną uwagę zwracaj na warzywa i owoce sezonowe. Są wówczas w najlepszej cenie, a do tego są najzdrowsze oraz najsmaczniejsze. Gotów do działania? A więc zaczynamy!

Zdrowe jedzenie a przyprawy

Chcąc jeść zdrowo, z pewnością myślisz nad redukcją soli oraz cukru i bardzo słusznie. Żeby jednak gotowane przez Ciebie dania nadal miały smak, proponujemy Ci zwiększenie ilości przypraw, jakich używasz w kuchni. Sięgnij więc po estragon, lubczyk czy tymianek. Doprawiając posiłek, nie żałuj sobie też innych ziół np. bazylii, rozmarynu czy ziół prowansalskich. Możesz też udać się do sklepu po specjalne mieszanki przypraw do kurczaka, mięsa wieprzowego czy ryb.

A co z cukrem? Często słodycze są czymś, czego najbardziej brakuje, gdy przechodzi się na dietę i wybiera zdrowe jedzenie. Dlatego warto zdecydować się na cukry naturalne. Idealnie będą te zawarte w daktylach. Robiąc np. ciasteczka owsiane, zamiast cukru dodaj do masy te pyszne owoce i zblenduj je na gładką masę. Nie poczujesz różnicy między nimi a zwykłym, białym cukrem, a Twój organizm z pewnością będzie Ci za to bardzo wdzięczny.

Nagradzaj się

Jeżeli chcesz jeść zdrowiej ze względów ideologicznych, a nie dietetycznych, aby zrzucić zbędne kilogramy, nie bądź wobec siebie tak surowy, zwłaszcza na początku. Raz w tygodniu pozwól więc sobie na kostkę czekolady albo połowę ulubionego batonika. Z biegiem czasu zmniejszaj te ilości niezdrowego jedzenia, aż wreszcie sam nie będziesz czuć ochoty, aby je zjeść.

Wszystko rób etapami, a zmiany przyjdą Ci dużo prościej niż myślisz, aż wreszcie polubisz zdrowe jedzenie, które zyska dla Ciebie nowy smak!