Gdzie w Ełku płacą najlepiej? Lista dochodowych zawodów

Niniejszy artykuł pod tytułem Tarot dla początkujących – co powinieneś wiedzieć o stawianiu kart nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Tarot dla początkujących – co powinieneś wiedzieć o stawianiu kart należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Województwo warmińsko-mazurskie zajmuje niechlubne pierwsze miejsce w kraju pod względem stopy bezrobocia. Młodzi i wykształceni najczęściej szukają pracy gdzieś dalej – w Białymstoku, Trójmieście czy Warszawie, ewentualnie w Olsztynie. Czy to oznacza, że próby znalezienia dobrej pracy w Ełku skazane są na porażkę? Bynajmniej – warto jednak zaplanować swoją karierę zawodową z uwzględnieniem wieloletnich trendów, by potem nie ustawić się w kolejce do urzędu pracy.

Kto znajdzie dobrze płatną pracę w Ełku?

Jeśli chodzi o rynek pracy, sytuacja w Ełku rzeczywiście nie jest najłatwiejsza. Najważniejszym sektorem gospodarki w woj. warmińsko-mazurskim jest rolnictwo. Przemysł ciężki nie rozwinął się tutaj z powodu braku surowców naturalnych oraz odpowiedniej infrastruktury, a to oznacza brak wielkich firm i korporacji, w których zatrudnianie następuje masowo. Wśród usług dominuje turystyka, ale baza hotelowa i gastronomiczna dla gości przyjeżdżających odpocząć na Mazurach, koncentruje się głównie w popularnych kurortach – Mrągowie, Giżycku, Węgorzewie, Olsztynie. Do szukania pracy w Ełku należy więc podejść z głową.

Barometr Zawodów pokazuje, że w najbliższej przyszłości oferty pracy dostępne na ełckim rynku, koncentrować się będą wokół kilku-kilkunastu głównych grup zawodowych. Przede wszystkim zatrudnia budowlanka – ze znalezieniem pracy nie powinni mieć większych problemów murarze, tynkarze, zbrojarze, betoniarze, dekarze, blacharze, cieśle, stolarze, robotnicy budowlani i pracownicy robót wykończeniowych.

Przyzwoite pieniądze czekają na pracowników branży elektronicznej i samochodowej – poszukiwani są elektrycy, elektromechanicy, elektromonterzy, blacharze i lakiernicy, mechanicy, operatorzy maszyn, technologowie procesów, specjaliści automatyki i robotyki, spawacze, ślusarze, a także pracownicy produkcyjni w przetwórstwie spożywczym i przemysłowym.

W Ełku dobrze mogą zarobić przedstawiciele profesji medycznych: lekarze, pielęgniarki, położne, fizjoterapeuci. Praca czeka również na nauczycieli, krawców, księgowych, kadrowych, specjalistów ds. finansów, a także na przedstawicieli branży restauracyjnej: kucharzy, kelnerów, szefów kuchni.

Gdzie szukać pracy w Ełku?

Możliwości wcale nie jest zatem tak mało, jak można by się obawiać. Najtrudniejszym zagadnieniem pozostaje skuteczne wyszukiwanie w bazie dostępnych ofert.

Szanse na znalezienie zatrudnienia zwiększa portal GoWork, którego użytkownicy mają do dyspozycji stale aktualizowany katalog ofert. Możliwość zamieszczenia ogłoszenia mają tylko zweryfikowani pracodawcy, a to oznacza większe bezpieczeństwo dla kandydatów. Po wejściu w wyszukiwarkę możesz dostosować ją do swoich preferencji, wybierając stanowisko, którym jesteś zainteresowany (lub nazwę firmy, jeśli wiesz, dla kogo chciałbyś pracować), dopuszczalną odległość potencjalnego miejsca pracy od Ełku, tryb pracy (stacjonarna, hybrydowa, zdalna, mobilna), wymiar etatu (pełny, część, staż lub praktyki), a także preferowany rodzaj umowy (o pracę, o dzieło, zlecenia, B2B lub inny).

Niestety, wiele firm próbuje obecnie oszukać potencjalnych kandydatów, mamiąc ich obietnicami ogromnych zarobków za kilka godzin prostej pracy w ciągu dnia. Proceder ten jest szczególnie mocno widoczny na obszarach o sporym bezrobociu. Dzięki internetowej anonimowości oszuści mogą pozostawać bezkarni. Przed takimi praktykami broni cię korzystanie ze sprawdzonego portalu, jakim jest GoWork. Nie tylko nie zezwala on na publikację fałszywych ofert, ale także umożliwia zapoznanie się z oceną pracodawcy, wystawianą mu przez obecnych i byłych pracowników.