Domowe sposoby na trądzik

Niniejszy artykuł pod tytułem Tarot dla początkujących – co powinieneś wiedzieć o stawianiu kart nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Tarot dla początkujących – co powinieneś wiedzieć o stawianiu kart należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Problemy z cerą mają nie tylko nastolatkowie. Coraz częściej dotyka on również dorosłych ludzi w różnym wieku. Poznaj domowe sposoby na trądzik, które pomogą Ci uporać się z tym irytującym problemem.

Na początek drożdże

Dobrym pomysłem na walkę z trądzikiem domowymi sposobami jest skorzystanie ze zbawiennej mocy drożdży. Możesz użyć ich na dwa sposoby, które będą najbardziej efektywne. Pierwsza z nich to maseczka, którą samodzielnie przygotujesz ze zwykłych droższych piekarniczych. Dostaniesz je spokojnie w większości sklepów spożywczych. Zrobisz ją, rozgniatając drożdże w ciepłej wodzie. Następnie odłóż papkę na około 10-15 minut. Na sam koniec nie pozostaje Ci nic innego jak nakładanie maseczki na zmiany trądzikowe i pozostawienie jej tak na 30 minut. Po upływie tego czasu spłucz ją ciepłą wodą i gotowe.

Drugi sposób to picie wyciągu z drożdży piwowarskich. Należy je zalać zimną wodą, lekko posłodzić i schłodzić. Potem wypić tak przygotowany napar i powtarzać tę czynności przez 10 dni.

Sposoby na trądzik – bratek

Inna metoda, która pomoże Ci się uporać z trądzikiem to bratek. Nie nastawiaj się jednak na efekty już dzień lub dwa od rozpoczęcia stosowania go, bo należy go stosować przez dłuższy czas. Bratek sprawia, że łojotok skóry się zmniejsza, przez co znacząco się ona wygładza. Roślina ta ma również zbawienny wpływ na przemianę materii, co pozwala na usunięcie z organizmu wszelkich toksyn.

Bratka możesz pić jako herbatkę ziołową, wówczas należy to robić do 3 razy dziennie. Nie każdy jednak może lubić ten smak i pamiętać o tak regularnym postępowaniu przez dłuższy czas. Dlatego dobrym wyborem jest sięgnięcie po tabletki, które dostaniesz w aptece. Stosuj je wg zaleceń na ulotce i uzbrój się w cierpliwość. Już po miesiącu powinieneś zobaczyć poprawę.

Wielozadaniowy aloes

Jeśli do gustu nie przypadły Ci ani drożdże, ani bratek, zawsze warto spróbować z aloesem. Ta niepozorna roślina ma właściwości przeciwzapalne, oczyszczające, ściągające oraz wiele innych. W walce z trądzikiem stosuje się go jako żel bądź maść. Należy go nakładać bezpośrednio na zmiany trądzikowego i można to robić nawet 5 razy dziennie. Co więcej, jeśli masz tę roślinę w domu, sam możesz zabrać się przygotowanie żelu, które jest po prostu miąższe aloesu. Naciśnij liście rośliny, zbierz żel i zagotuj go w garnuszku aż do uzyskania gęstej masy. Tak przygotowany preparat przechowuj w zimnym miejscu. Powodzenia!

Jeśli mimo domowych sposobów trądzik nie ustępuje, najlepiej skontaktować się z lekarzem specjalistką. Trądzik to choroba i należy ją odpowiednio zdiagnozować.