Coworking – zmniejsz wydatki na wynajęcie firmowego biura

Niniejszy artykuł pod tytułem Tarot dla początkujących – co powinieneś wiedzieć o stawianiu kart nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Tarot dla początkujących – co powinieneś wiedzieć o stawianiu kart należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Wynajęcie biura dla nowo powstałej firmy to zdecydowanie dużym wydatkiem. Więc, jeśli twoja firma nie potrzebuje dużej przestrzenni biurowej, warto skorzystać z coworkingu. Czym jest coworking w takim razie i kiedy warto się na niego zdecydować?

Jak wiadomo inwestycja w biuro na samym starcie nowej firmy to największy wydatek. Miesięczny koszt wynajmu takiego miejsca może przekraczać nawet 1000 złotych. Taki wydatek pieniędzy przez młodego przedsiębiorcy może z biegiem czasu doprowadzić do bankructwa.

Czym jest coworking?

Coworking oferuje uzyskanie dostępu do wspólnej przestrzeni biurowej, a więc otrzymujemy do dyspozycji własne biurko czy możemy korzystać z usług, takich jak wynajem przestrzeni do szkoleń i konferencji. Użytkowanie urządzeń biurowych np. drukarki też jest możliwe. Na miejscu jest możliwość skorzystania z szybkiego internetu, kuchni, strefu wypoczynkowej i wszystko inne co powinno znaleźć się w biurze. Istnieją też biura coworkingowe, które działają jak biura wirtualne. O co chodzi? Takie biura oferują klientom możliwość rejestracji działalności pod konkretnym adresem i może wtedy, przychodzić tam korespondencja. To świetny pomysł, gdy firma nie posiada adresu do zarejestrowania działalności, a nie chcemy jej prowadzić w domu.

Kiedy najlepiej zdecydować się na coworking?

Jak już wiadomo coworking to idealna propozycja dla firm i osób, które planują dopiero założenie własnej działalności. Z takich usług najczęściej korzystają między innymi osoby planujące start-up, freelancerzy czy osoby prowadzące działalność gospodarczą, ale jednoosobową. Jeśli, więc firma nie potrzebuje przestrzeni biurowej to coworking jest wymarzoną opcją. Z takiego biura można korzystać codziennie, jak również rzadziej, gdy taka potrzeba powstanie.

Jak działa coworking i jaki jest koszty wynajmu takich biur?

Właściciel działalności podpisuje umowę, która zawiera konkretne warunki korzystania z biura. Koszt takiego wynajmu pomieszczenia lub biurka zależy od częstotliwości i czasu, w którym będzie wynajmowany. A wszystkie formalności związane z prowadzeniem i utrzymaniem biura to obowiązki firmy udostępniającej coworking.

Wady i zalety coworkingu

Do zalet na pewno coworkingu należą:

  • Obniżenie kosztów wynajmu biura
  • Większe skupienie w czasie wykonywania obowiązku, które w domu było minimalne
  • Bezpłatny dostęp do Internetu i urządzeń biurowych
  • Kontakt z ludźmi z innych branż
  • Swoboda korzystania z biura

Do wad należą:

  • Brak prywatności
  • Coworking występuje tylko w dużych miastach
  • Godziny otwarcia biura – tyczy się osób, które wolą pracować nocą