Co skóra mówi o zdrowiu?

Niniejszy artykuł pod tytułem Tarot dla początkujących – co powinieneś wiedzieć o stawianiu kart nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Tarot dla początkujących – co powinieneś wiedzieć o stawianiu kart należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Skóra chroni nasze narządy wewnętrzne i mówi więcej o naszym stanie zdrowia, niż mogłoby się wydawać. To po jej wyglądzie można stwierdzić, że coś jest nie tak albo, że masz się dobrze. Z pewnością nieraz słyszałeś, że wyglądasz na zmęczonego. Może to te worki pod oczami, albo bladość? Zbadajmy ten temat.

Pokaż swoją skórę,a powiem Ci kim jesteś

Jeżeli gorzej się czujesz lub rozwija się u Ciebie jakaś choroba, skóra to wykaże, bo działa niczym lustro dla stanu zdrowia. Najgorsze jest to, że pojawiające się zmiany skórne z reguły nie są mocno uciążliwie, a nawet da się o nich zapomnieć i normalnie funkcjonować. Są to jednak sygnały dla Ciebie od Twojego organizmu, że masz jakiś niedobór np. witamin albo potrzebujesz detoksu, ponieważ w Twoim ciele znajduje się zbyt wiele toksyn. Jeżeli nie zbagatelizujesz problemów skóry oraz zmian, możesz sobie naprawdę pomóc i szybciej zdiagnozować dany problem.

Trądzik nie tylko u młodzieży

Trądzik to wbrew pozorom bardzo powszechna choroba, która dotyka dzieci, nastolatków oraz osoby dorosłe. Pojawia się, gdy ilość szkodliwych substancji w organizmie jest zbyt duża i ciało przestaje sobie z nimi radzić. Toksyny, które są usuwane coraz oporniej, objawiają się poprzez uciążliwe wypryski. Warto więc w takiej sytuacji zastosować dietę oczyszczającą i zrezygnować na jakiś czas z używek.

Możliwe jednak, że trądzik jest zwiastunem poważniejszych problemów np. z układem pokarmowym. Istnieje bowiem ścisły związek między nim a skórą. Jeżeli złe i niezdrowe bakterie pojawiają się w żołądku czy dwunastnicy, możesz spodziewać się efektów tego na swojej twarzy. Z kolei, gdy zauważasz zmiany trądzikowe w konkretnym miejscu np. koło ust i na brodzie, wówczas może to być znak, że masz problem z gospodarką hormonalną.

Skóra a egzemy

Zaobserwowałeś na swoim ciele egzemy? Może to oznaczać alergię albo wrażliwość na niektóre produkty spożywcze z Twojego menu. Jeżeli wiesz, że masz problemy z konkretnymi pokarmami, pilnie obserwuj zmiany na skórze, szczególnie zaraz po zjedzeniu danego produktu. Nie można wykluczyć, że dręczy Cię nietolerancja pokarmowa, udaj się więc do lekarza specjalisty, aby się dokładnie zbadać.

Największym wrogiem Twojej skóry jest również stres. To on powoduje, że dochodzi do zmian, dlatego zastosuj specjalne techniki relaksacyjne, jeżeli wiesz, że to Twój problem.