Co jeść po treningu – metody na efektywny trening

Niniejszy artykuł pod tytułem Tarot dla początkujących – co powinieneś wiedzieć o stawianiu kart nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Tarot dla początkujących – co powinieneś wiedzieć o stawianiu kart należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Właściwa dieta po treningu i przed treningiem to nieodzowne połączenie, aby twoje efekty ćwiczeń spełniały twoje oczekiwania. Dzięki takiemu połączeniu zadbasz o o osiągnięcie wymarzonej sylwetki, zrzucisz zbędne kilogramy i wysmuklisz sylwetkę. Zobacz, jakie produkty pomogą zwiększyć efektywność twojego treningu.

Co jeść przed treningiem?

Twój posiłek przed treningowy powinien zawierać produkty o niskim indeksie glikemicznym, dzięki temu unikniesz gwałtownego skoku cukru we krwi jak i jego szybkiego spadku. Niski indeks glikemiczny w produkcie pozwoli na powolne uwalnianie się energii z dostarczonego pożywienia,a co za tym idzie organizm otrzyma tyle energii, aby ćwiczenia szybko Cię nie zmęczyły, poza tym utrzyma to twoją koncentrację w ryzach. Jeśli swój trening rozpoczynasz o porannych porach, posiłek powinien składać się z węglowodanów złożonych i prostych, które dostarczą dużo energii i pobudzą twój mózg do pracy.

Spożywanie dużej ilości błonnika i tłuszczu nie jest wskazana.

Najlepiej, gdy zjesz śniadanie 2 godziny przed ćwiczeniami, wtedy wartości odżywcze wpłyną na poziom glikogenu mięśniowego, jeśli natomiast posiłek zostałby zjedzony przed samym treningiem…zwiększy się poziom insuliny, która może powodować szybkie zmęczenie. Jakie więc produkty możesz zawrzeć w swoim śniadaniu?

  • twaróg
  • mleko proteinowe
  • jogurt
  • jaja
  • ryby
  • warzywa strączkowe

Jeśli trening rozpoczynasz popołudniu, to pamiętaj, że śniadanie, które zjadłeś dostarczyło odpowiedniej ilości węglowodanów złożonych, dlatego najlepiej zjedz małą kromkę ciemne chleba z dżemem lub czekoladą do smarowania.

A co zjeść po treningu?

W trakcie treningu tracimy zbędne kalorie, ale również witaminy: B1, B2, A, C, E oraz wiele składników mineralnych, takich jak: sód, wapń i magnez. Sód przyspiesza wchłanianie się wody, wapń i magnez, które korzystnie wpływają na regenerację mięśniową. Dlatego trzeba uzupełnić ich braki natychmiast po wykonaniu ćwiczeń. Ważne jest też, aby bardzo dobrze nawodnić organizm. Odwodnienie potęguję uczucie zmęczenia i negatywnie wpływa na wydolność komórek. Organizm musi dostać z powrotem wszystkie składniki odżywcze, które utracił wraz z wysiłkiem fizycznym. Przyspieszenie regeneracji i odbudowy zapewni duża ilość białka, dlatego sięgnij po opakowanie ryżu brązowego z piersią z kurczaka i fasolą szparagową, możesz również zjeść makaron razowy z sosem pomidorowym.

Pierwszy obfity posiłek po treningu należy zjeść po upływie 30 minut.