5 gwiazd, które zaprzepaściły swoją karierę

6 gwiazd, które zaprzepaściły swoją karierę

Znani, lubiani, utalentowani ich życie mogło wyglądać zupełnie inaczej, gdyby nie kilka popełnionych błędów. Gwiazdy, które świeciły przez chwilę z potencjałem, zgasły. Nałogi, załamania psychiczne, romanse to wszystko spowodowało, że z samego szczytu i dobrze zapowiadającej się kariery, upadli na dno. Przedstawiamy 5 gwiazd, które zaprzepaściły swoją karierę.

1. Macaulay Culkin

Jeśli nie kojarzysz tego nazwiska, wiedz, że to ta sama osoba, która grała Kevina w popularnych, świątecznych filmach ,,Kevin sam w domu” oraz ,,Kevin sam w Nowym Jorku.” Złote dziecko, któremu wróżono ogromną karierę, jako pierwsza niepełnoletnia osoba, dostał za rolę gażę w wysokości miliona dolarów. Jego kariera aktorska skończyła się w 1995 roku, zanim tak naprawdę się rozpoczęła. Przyczyną tego stanu rzeczy, miał być rozwód rodziców Culkina. Chłopiec, zaczął trwonić swój majątek, a w późniejszym czasie, zatrzymano go za posiadanie narkotyków. Z jednej używki, przerzucił się na drugą i zaczął pić. Teraz rzadko kiedy można o nim usłyszeć, nie przypomina już on tego złotego dziecka, który bawi nas, co roku w wigilię Bożego Narodzenia.

2. Tiger Woods

Najbardziej znany, najlepiej opłacany, a także niesamowicie utalentowany golfista. Zdobył wiele nagród, wygrywał wielokrotnie turnieje wielkoszlemowe US Open. Nic nie zapowiadało, jakoby gwiazda Tigera miała zagasnąć. W 2009 roku 12 kobiet, przyznało, że miało romans ze znanym golfistą. Szum wywołany przez media, osaczył Woodsa, a także odstraszył jego sponsorów, którzy zerwali z nim współpracę. W tym samym roku, nastało prawdopodobieństwo jakoby Tiger zażywał doping, a także narkotyki. Następnie był zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu, a został wplątany w seks-aferę. Wszystko to spowodowało, że jego kariera stanęła w miejscu.

3. Lindsay Lohan

Kolejne złote dziecko, które zaprzepaściło swoją karierę. Jej przygoda z telewizją, zaczęła się gdy miała 3 latka od zagrania w spocie reklamowym, następnie została okrzyknięta objawieniem, gdy wcieliła się w podwójną rolę sióstr w filmie „Nie wierzcie bliźniaczkom”. Zachwycała urodą, więc wróżono jej niezwykłą karierę. Gdy stała się dorosłą, młodą kobietą nie wytrzymała presji i zaczęła sięgać po narkotyki i alkohol, a także stała się kleptomanką. Do dnia dzisiejszego Lohan jest ciągana po sądach, w których ma sporo niedokończonych spraw. Odsiedziała już wyrok za niezastosowanie się do nakazu sądu. Od 2013 roku nie widziano jej na dużym, ani małym ekranie.

4. Mel Gibson

Genialny aktor-amant, a także utalentowany reżyser. Otrzymał Oscara za film reżyserię „Braveheart. Waleczne serce”, w którym to wcielił się w głównego bohatera. Sukces, przyniosła mu też  „Pasja”, w której przedstawił mękę Chrystusa. Miał się wspinać po szczeblach kariery, gdyby nie skandale z jego udziałem. Nadużywał alkoholu, stosował przemoc, doprowadzał do awantur rodzinnych, co zakończyło się rozwodem z wieloletnią żoną, a także upadkiem jego kariery. Przez długi czas środowisko Hollywood go odrzuciło, odwrócili się od niego reżyserzy, a także koledzy po fachu. Mogłoby się wydawać, że tak zostanie zakończona kariera Gibsona, gdyby nie pewien przełom. Jego film „Przełęcz ocalonych” został nominowany do Oscara w 2017 roku, co mogło wskazywać na to, że Mel Gibson nie jest już nieproszonym gościem w Hollywood, a także ma szanse na powrót na szczyt.

5. Axl Rose

Wokalista zespołu Guns ‘n’ Roses, w latach 80 i 90 był na szczycie list przebojów. Niebanalny wokal, a do tego wygląd zbuntowanego rockendrollowca, sprawiły, że Axl zyskał fanów, a głównie fanki, na całym świecie. Podróżował i koncertował, kariera zapowiadała się wyśmienicie, niestety wokalista popadł w używki, rozbijając tym samym zespół. Próbował wrócić po latach z nową grupą, ale bez skutecznie. Nic nie zastąpi sławy Guns ‘n’ Roses.

6. Kevin Spacey

Na koniec i na deser Kevin Spacey, który nie zmieścił się w naszym zestawieniu, ale jego historia jest tak świeża jak i krótka, bowiem poprzez molestowanie seksualnie i wyznanie, że jest gejem zniszczył swoją wieloletnią karierę filmową. Ta afera nie tylko odebrała mu role w nowych filmach, ale także sprawiła, iż znani producenci wycofali się z aktualnie produkowanych z tym aktorem filmów i seriali.