4 rzeczy w internecie, za które możesz pójść siedzieć

4 rzeczy w internecie, za które możesz pójść siedzieć

Internet nie jest wyjęty spod prawa. Wszystko, co zrobisz w sieci zostawia ślad, konsekwencje tego mogą być bardzo surowe. Zobacz 4 rzeczy w internecie, za które możesz pójść siedzieć, aby uniknąć kary.

1. Oczernianie

Wydaje Ci się, że w internecie jesteś anonimowy? Nic bardziej mylnego. W ciągu jednej godziny ludzie publikują na portalach społecznościowych masę rzeczy, któraś z nich Ci się nie spodobała i zapragnąłeś wyrazić swoją negatywną opinię przy okazji obrażając kogoś? Uważaj! Za taki komentarz grozi Ci więzienie. Prawo zabrania oczerniania kogoś publicznie, szczególnie, jeśli jest to internet i twoja opinia w bardzo szybkim tempie może dotrzeć do wielu osób. W tym wypadku prawo jest bardziej zaostrzone, niż jakbyś obraził kogoś w twarz. Następnym razem zastanów się nad komentarzem, który chcesz napisać i uważaj, aby nikogo nie oczernić.

2. Wyłudzanie

Naciąganie ludzi w internecie to coraz większy problem. Powstają coraz to nowe sklepy, które oferują zakupy online lub pojedyncze osoby oferują sprzedaż drogich produktów za niską cenę. W większości przypadków są to osoby nieprawdziwe, naciągające sowich klientów. Kupujący przelewa pieniądze, mija kilka tygodni, a paczki dalej nie ma, kontaktu ze sprzedającym również. Na szczęście coraz więcej takich ludzi udaje się złapać i zwrócić poszkodowanym pieniądze. Kliencie! Zawsze sprawdzaj opinie o danym sprzedającym, nie daj się zwieść niską ceną za markowy produkt. Sprzedawco! Dla własnego dobra nie oszukuj innych ludzi, bo będziesz zmuszony do spędzenia kilku lat w więzieniu.

3. Przemoc

Pokazywanie przemocy w internecie lub znęcanie się nad zwierzętami jest bardzo surowo karane. Taki rodzaj filmików wrzucanych do sieci to problem głównie wśród nastolatków, którzy próbują zaistnieć na tle innych. Bicie się i poniżanie, a następnie udostępnianie tego w internecie, gdzie może to dotrzeć do dużej ilości osób, jest niedopuszczalne i ścigane przez policję. Przemoc sama w sobie jest głupotą, a co dopiero udostępnianie jej publicznie.

4. Pedofilia

Jedna z najgorszych rzeczy za jakie można pójść siedzieć. W internecie, gdzie wydawać by się mogło. jest się anonimowym spora grupa osób, przeważnie starszych panów, podszywa się pod młodsze osoby w celu nakłonienia nieletnich dziewczynek do rozbierania się przed kamerą lub wysyłania nagich zdjęć. Smutne jest to, że zdarzają się przypadki, w których to nieletni pokazują w internecie swoje gołe ciało, aby zostać sławnym. Niemniej jednak nie należy się na to godzić, a tym bardziej wykorzystywać takich sytuacji do zaspokajania swoich potrzeb. Prawo jest bardzo surowe, jeśli chodzi o przejawy pedofilii i praktycznie każda taka próba kończy się na odsiadce w więzieniu.