Polecamy najciekawsze szlaki turystyczne w Ełku!

Niniejszy artykuł pod tytułem Tarot dla początkujących – co powinieneś wiedzieć o stawianiu kart nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Tarot dla początkujących – co powinieneś wiedzieć o stawianiu kart należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Spędzasz urlop w Ełku i nie wiesz za bardzo jak ten czas spożytkować? Co fajnego zobaczyć, gdzie się wybrać, aby zafundować sobie niezapomniane wspomnienia. Chętnie Ci w tym pomożemy. Polecamy najciekawsze szlaki turystyczne w Ełku.

Najciekawsze szlaki turystyczne

Dookoła jeziora Selmęt Wielki

Wycieczka wokół jeziora Selmęt Wielki to propozycja dla początkujących i średnio zaawansowanych kolarzy. Trasa wiedzie wokół  największego w powiecie Ełckim jeziora. Będziemy jechać malowniczymi polnymi drogami oraz leśnymi ścieżkami. Odnajdziemy wiele śladów historii tego regionu oraz zobaczymy niesamowite widoki, które zapiorą nam dech w piersiach.

Szlak kajakowy rzeką ełk (Łaźną Strugą)

Rzeka Ełk jest szlakiem kajakowym łatwym techniczne, ale uciążliwym ze względu na dość dużą ilość drzew, którą możemy spotkać w nurcie rzeki. Spływ można zacząć w dowolnym miejscu nad jeziorem Łaźno lub Litygajno.

Szlak tatarski

Zaczyna się w Ełku i prowadzi w kierunku południowym do Prostek. Szlak prowadzi w rejon pięknych lasów pełnych sosen i świerków. Po drodze natkniemy się na malownicze oczko wodne oraz spore wzniesienie zwane Tatarską Górą. Stąd przez miejscowości Chochołki i Ostrykół wzdłuż rzeki Ełk, szlak biegnie do Prostek i wsi Bogusze. Tam upamiętniono miejsce byłego obozu koncentracyjnego żołnierzy armii radzieckiej i włoskiej. W Boguszach szlak kończy się polsko-pruskim słupem granicznym, który w 1545 roku wzniósł Książę Albrecht Hohezollern. Zrobił to w miejscu, gdzie stykały się ziemie Prus, Polski i Litwy.

Szlak im. Michała Kajki

Szlak prowadzi brzegiem jeziora do wsi Chruściele, skąd obok jeziora Szarek, wspina się na mocno pofałdowane tereny pokryte niedużym kompleksem leśnym. Dalej zmierza w kierunku północno-wschodnim i biegnie przez lasy rosnące nad brzegiem Jeziora Lipińskiego do Klus. Następnie brzegiem jeziora Kroksztyn dojdziemy do Ogródka, gdzie znajdziemy Muzeum im. Michała Kajki. Szlak kończy się nad jeziorem Orzysz. Można go jednak przedłużyć w kierunku Starych Juch.

Szlak Mazur Garbatych

Brzeg jeziora Ełk doprowadzi  nas do Siedlisk, skąd poprzez piękne wzniesienia będziemy zmierzać do Stradun. Następnie zmienimy kierunek na zachodni, podąży brzegiem jeziora Straduńskiego do Malinówki. Później przez pofałdowane, bogate w przepiękne jeziorka i małe kompleksy leśne tereny dotrzemy do Starych Juch. Tam czeka nas kręta, wręcz serpentynowa droga o dużym spadku. Wzdłuż jeziora Szóstak Wielki dotrzemy do Szczecinowa. Stąd trasa prowadzi do Olecka, a następnie leśnymi drogami Puszczy Boreckiej do Czerwonego Dworu i Szeskimi Wzgórzami do Gołdapi.