Gry dla dzieci – co wybrać na prezent?

Niniejszy artykuł pod tytułem Tarot dla początkujących – co powinieneś wiedzieć o stawianiu kart nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Tarot dla początkujących – co powinieneś wiedzieć o stawianiu kart należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Urodziny, imieniny, dzień dziecka – okazji do dawania prezentów w ciągu roku jest bardzo dużo. Jeśli chciałbyś podarować maluchowi gry dla dzieci, musisz dokonać odpowiedniego wyboru. Przede wszystkim upominek dopasować należy do wieku oraz posiadanych umiejętności. Więcej szczegółów znajdziesz poniżej.

Gry dla dzieci jako prezent

Wszelakie gry, rebusy, zagadki to bardzo dobry wybór na upominek. Mają wiele zalet:

  • Wspierają one wszechstronny rozwój dziecka już od najmłodszych lat. Specjalne układanki czy puzzle mają dopasowany stopień trudności do wieku i umiejętności maleństwa, stąd można kupić je na prezent już rocznemu dziecku.
  • Tego typu zabawki nie tylko bawią, ale także wspierają kreatywność i koncentrację maleństwa.
  • Za pomocą zajmującej zabawy pobudzają pracę komórek mózgowych, tym samym sprawiają, że maluch szybciej się uczy i ćwiczy pamięć, nowo zdobytą wiedzę czy umiejętności.

Gry dla dzieci – jakie wybrać?

Ich rodzaj zależeć powinien od wieku, umiejętności, ale i zainteresowań malucha. Jeśli zdecydujesz się na zakup tego typu prezentu, a sam dobrze nie znasz danego dziecka, odpowiedni zakup może sprawiać trudność. Warto więc zapytać rodziców, co lubi, czym się interesuje. Następnie dopiero coś wybrać w sklepie.

Gry do trzech lat

  • duże puzzle (z niewielką ilością elementów),
  • układanki (np. uczące rozpoznawać kształty),
  • klocki (drewniane bądź plastikowe – dużych rozmiarów).

Tu należy pamiętać, że elementy nie mogą być za małe. Unikniemy tym samym ryzyka ich połknięcia przez malucha. Gry czy układanki powinny także kojarzyć się z ulubionymi zwierzątkami czy postaciami z bajek, np. Świnką Peppą, Bobem Budowniczym czy samochodami z filmu Auta.

Gry od 3 do 5 roku życia

  • mniejsze puzzle,
  • malowanki (pozwolą rozróżniać oraz poznać kolory),
  • rysowanki (np. umożliwiające pierwsze poznanie liczb czy literek),
  • gry planszowe dla najmłodszych, np. Festiwal Lampionów (koszt około 40,00 zł) – gra łącząca w sobie puzzle oraz rozpoznawanie kształtów i barw.

Gry od 6 roku życia

  • rodzinne gry planszowe (o większym stopniu trudności). Polecamy np. Carcassonne (koszt około 60,00 zł), które wspiera logiczne myślenie oraz jest doskonałą zabawą dla całej rodziny lub Dixit (koszt około 90,00 zł), który rozwija kreatywność i wyobraźnię malucha,
  • puzzle (z większą ilością elementów),
  • klocki Lego, z których układać można rozmaite konstrukcje.

Jeśli chciałbyś dokonać zakupu gier dla dzieci, pamiętaj, że mają one nie tylko bawić. Na rynku oferowanych jest mnóstwo możliwości. Warto więc wybrać te egzemplarze, które wspierają wszechstronny rozwój malucha.